Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Amerykańskie firmy technologiczne okradzione przez hakera

Amerykańskie firmy technologiczne okradzione przez hakera

Wydawałoby się, że firmy z branży nowych technologii są odporne na wyłudzenia i kradzieże cyfrowe. W końcu obracając się w przestrzeni nowych technologii powinny mieć najnowsze zabezpieczenia. Nic bardziej mylnego, co pokazał przykład Evaldasa Rimasauskasa z Litwy, który "wyciągnął" z dwóch amerykańskich firm 100 milionów dolarów.

Oczywiście przestępstwo nie popłaca i Evaldas został złapany i aresztowany przez FBI. Co ciekawe obie firmy zaatakował metodą phisingu mailowego.

Phishing – metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję, w celu wyłudzenia określonych informacji (np. danych logowania, szczegółów karty kredytowej) lub nakłonienia ofiary do określonych działań.

W obu przypadkach zastosował mechanizm dźwigni finansowej, co pozwoliło mu obracać kwotą 100 milionów dolarów. FBI nie ujawniło o jakie firmy chodzi chociaż w przypadku jednej z nich, do mediów przeciekła informacja o tym, że jest to międzynarodowa firma społecznościowa związana z mediami. Przyznacie, że zawęża to listę potencjalnych kandydatów? Najciekawsze jednak jest to, że program zastosowany przez przestępcę był bardzo prosty i w głównej mierze bazował po prostu na naiwności pracowników obu firm.
Rimasauskas w latach 2013 i 2015 podobno prowadził fałszywą firmę na Łotwie, która "przypadkowo" miała taką samą nazwę jak producent sprzętu komputerowego z Azji. Używał tej firmy do odpowiadania na maile ofiar pishingu, zachęcając je do przechowywania milionów dolarów w bankach na Cyprze i w Łotwie. Kiedy pieniądze tam trafiał, oszust szybko przelewał je na rachunki w różnych częściach świata: Litwie, Hong Kongu, Węgrzech i Słowacji. Wysyłał nawet do banków odpowiednie informacje uzasadniające przelewanie dużych kwot.
Za kradzieże tożsamości, oszustwa i pranie brudnych pieniędzy, Evaldas może dostać wyrok 20 lat pozbawienia wolności. Czy wyciągnie z tego jakąś nauczkę nie wiadomo, na pewno jednak firmy które padły jego ofiarą (a w zasadzie ich pracownicy) czegoś się nauczą.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube