Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy opracowują drona, który startuje i ląduje jak ptak

Dron jak ptak

Natura to najdoskonalszy wynalazca na świecie. Zaprojektowane przez nią mechanizmy nie dość, że są piękne, to jeszcze najbardziej zoptymalizowane. Nic więc dziwnego, że naukowcy postanowili się na niej wzorować i zaprojektować drona, który będzie naśladował jeden z jej tworów - ptaka.

Jedną z głównych zalet dzisiejszych dronów jest możliwość pionowego start i lądowania. Dzięki temu, taki pojazd może wystartować z dowolnego miejsca. Problem zaczyna się wtedy, gdy jeden z wirników ulegnie uszkodzeniu - problem ze stabilnością może spowodować upadek i uszkodzenie albo nawet zniszczenie pojazdu. Tymczasem model zbudowany na wzór ptaka, może szybować w powietrzu korzystając z siły nośnej swych skrzydeł. Ekonomiczne, eleganckie, bezpieczne.
Na pomysł budowy takiego drona wpadli specjaliści z BMT Defence Services (BMT) oraz University of Bristol w Wielkiej Brytanii. Co prawda jest on budoway w ramach programu Autonomous Systems Underpinning Research, ale naukowcy uważają, że ich Drona może być pewnego dnia wykorzystany również do innych zadań, takich jak np. gaszenie pożarów czy dostarczanie paczek.
Konstrukcja drona nie ogranicza się tylko do innego sposobu startowania i lądowania oraz stałych skrzydeł. Dzięki specjalnym skrzydłom, które mogą zmieniać swoje ułożenie, dron może kołować na ziemi bez unoszenia się w powietrze ale przede wszystkim może lepiej manewrować w powietrzu. Dzięki temu w środowisku miejskim łatwiej będzie mu uniknąć latarni i linii energetycznych.
Naukowcy nie poprzestali jednak tylko na upodobnieniu drona do ptaka. W układzie sterującym wbudowali algorytmy, które mają mu pozwolić niwelować drobne zmiany prędkości, wiatr itp. Zaimplementowana Sztuczna Inteligencja została poddana treningowi samouczącemu się, dzięki czemu po prawie 5.000 próbach dron sam bez problemów wylądował.
Czy to oznacza, że niedługo również samoloty pasażerskie zostaną wyposażone w SI i to komputer będzie zawiadywał startem i lądowaniem? Wszystko wskazuje na to, że prędzej czy później człowiek zostanie odsunięty od sterów. Na lądzie, wodzie i w powietrzu. Jeśli jeszcze zautomatyzujemy fabryki, będziemy mogli cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem... Tylko od czego, skoro nie będziemy pracować?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube