Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA ma pomysł na nowe ekologiczne paliwo lotnicze

NASA ma pomysł na nowe ekologiczne paliwo lotnicze

Statystyki lotnicze są przerażające. I bynajmniej, nie chodzi o wypadki lotnicze, bo w nich statystycznie ginie mniej ludzi niż w wypadkach drogowych. Za to latające w powietrzu samoloty wyemitowały do atmosfery prawie 800 milionów ton CO2 popychając nas w kierunku katastrof ekologicznej. Różni naukowcy chcą ten Dzień Wielkiej Katastrofy odsunąć od nas w czasie. Specjaliści z NASA mają na to ciekawy pomysł - znaleźli nowe paliwo lotnicze - o 70% bardziej ekologiczne.

Naukowcy stwierdzili, że dysze wykorzystujące biopaliwa emitują do 70% mniej zanieczyszczeń i redukują powstawanie smug kondensacyjnych wody (charakterystyczne ślady za samolotami lecącymi na dużej wysokości).

NASA przeprowadziło test, w którym wykorzystano DC-8 zasilany biopaliwami produkowanymi w Armstrong Flight Center. Test przeprowadzono na różnych trasach, z różnymi paliwami, za każdym razem monitorując wydzielane spaliny innym samolotem lecącym w odległości 250 metrów. Na bazie zebranych wyników wytypowano paliwo, które generowało najmniejsze zanieczyszczenia. Składa się ono z estrów i kwasów tłuszczowych otrzymanych z oleju roślin lnianych. Już wstępne badania pokazały, że ilość szkodliwych związków zmniejszyła się o 50-70%.

W rzeczywistości chodzi nie tylko o to co palą silniki odrzutowe, ale też o ślad jaki pozostaje za samolotem. Powstaje on w wyniku zmielenia sadzy (resztki z procesu spalania) z parą wodną, która na tak dużej wysokości zamienia się w kryształki lodu. Zanim taki ślad się rozproszy mija trochę czasu. Tymczasem lód utrzymujący się w atmosferze może tworzyć chmury - cirrusy - które tworzą swoisty koc zasłaniający Ziemię. Potrafi on podnieść temperaturę powietrza nawet o 10 stopni Celsjusza. Mniejsza ilość sadzy powoduje, że te smugi nie tworzą się tak często, a to przełoży się na skuteczniejszą walkę ze zmianami klimatycznymi.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube