Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Śledzenie ruchu dronów może chronić je przed hakerami

Śledzenie ruchu dronów może chronić je przed hakerami

Wśród wielu ludzi, drony latające stadami wzbudziły uczucie niepokoju. Jeden taki zdalnie sterowany pojazd można zestrzelić, ale jak poradzić sobie z całą ich chmurą? A przecież taka duża liczba zdalnie sterowanych pojazdów to coś, co może być ciekawym kąskiem dla hakerów. Naukowcy z MIT twierdzą, że znaleźli dobry sposób na zabezpieczenie się przed takim zdarzeniem.

Badacze opracowali technikę pozycjonowania, która ma zapobiegać przed przejęciem kontroli nad grupą dronów. Chodzi o to, by do pamięci każdego drona wprowadzić specjalny "odcisk palca" sieci bezprzewodowej właściciela. Dzięki temu dron będzie wiedział, kiedy docierający do niego sygnał pochodzi od właściwego operatora, a kiedy od oszusta.

Zaproponowane przez naukowców podejście polega na pomiarze sygnałów WiFi z dwóch anten w połowie lotu. Rozchodzące się fale radiowe, odbijają się od różnych przeszkód w różnym czasie i w różnych kierunkach. W ten sposób tworzą specyficzny szum, który jest zapamiętywany i analizowany w każdej chwili gdy dociera do drona jakiś sygnał sterujący. Uniemożliwia to przejęcie kontroli nad dronem przy pomocy sygnału, który nie ma takiego szumu w tle.

Pierwsze testy są obiecujące, chociaż naukowcy przyznają, że jest jeszcze wiele do zrobienia. W badaniach teoretycznych, nawet 3/4 dronów odmówiło poddania się kontroli fałszywego sygnału.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube