ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rosja inwestuje w bezzałogowe czołgi

Bezzałogowy rosyjski Soratnik

Pisałem już o bezzałogowych statkach, nadszedł więc czas na informację o dronach, które mogą za nas toczyć wojny. Tym razem to Rosjanie postanowili oszczędzić ludzkie życie i wysłać do boju zdalnie sterowane czołgi.

Rosyjska firma zbrojeniowa, znana m.in. z karabinu AK-47 poinformowała, że pracuje nad bezzałogowym pojazdem bojowym. Projektowany przez nią bezzałogowy czołg wyposażony będzie w dwa karabiny maszynowe oraz broń strzelającą pociskami przeciwpancernymi. Pojazd ma ważyć 20 ton, co czyni z niego chyba najcięższego do tej pory zbudowanego drona.
Co prawda prototyp jest jeszcze w fazie budowy, ale już wiadomo czego można się spodziewać. Rosyjski producent ma już na swoim koncie BAS-01G Soratnik, pojazd ważący "zaledwie" 7 ton, wyposażony w jeden karabin maszynowy oraz działo do pocisków przeciwpancernych. Może się poruszać z prędkością ok. 40 km/h. Operator może sterować czołgiem z odległości ok.10 km, ale firma zapewnia, że może on też realizować pewne zadania pracując autonomicznie. Jakie to mogą być zadania, firma już nie zdradziła.
W każdym razie, jeśli firma już teraz oferuje wojsku siedmio tonowy pojazd wyposażony w podobną broń, co nowoprojektowany model, nasuwa się pytanie skąd się bierze trzy razy większa waga. Większy pancerz, czy wyposażenie o którym nikt nie chce mówić?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube