ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Fale dźwiękowe mogą oszukać czujniki ruchu w telefonie

Fale dźwiękowe mogą oszukać czujniki ruchu w telefonie

Wydawałoby się, że coś takiego jak czujnik ruchu wbudowany w smartfona to coś, czego nie da się zakłócić. W końcu coś, co opiera się na aktywności w świecie rzeczywistym nie może kłamać, prawda? Okazuje się jednak, że w specyficznych warunkach, taki czujnik może jednak oszukiwać.

Naukowcy odkryli, że fale dźwiękowe o specyficznej częstotliwości mogą spowodować, że czujnik ruchu przestanie prawidłowo działać. Wynika to z rezonansu w jaki wpada struktura sprężysta wewnątrz chipu akcelerometru. Działa tu taka sama zasada, jak w sytuacji gdy przy pomocy dźwięku o odpowiedniej częstotliwości powodujemy pęknięcie szkła. Takie zakłócenie czujnika ruchu nie jest włamaniem w świetle rozumienia prawa, może jednak prowadzić do przejęcia kontroli nad funkcjami związanymi z ruchem.
Naukowcy, w swoich badaniach posłużyli się zdalnie sterowanym samochodzikiem, który odtwarzał specjalnie przygotowaną muzykę. Transportując smartfona obserwowali zachowanie się czujnika ruchu. Odpowiednio sterując muzyką mogli modyfikować zachowanie się czujnika i generować "urojone kroki". Tego typu ataki nie są może przerażające, nie dają hakerowi dostępu do danych na smartfonie, ale... analizując to szerzej, może się okazać, że dzięki tej technice można np. porwać drona.
Dobra wiadomość jest taka, że przed takim atakiem można się łatwo obronić. Wystarczy wgrać odpowiednie łatki programowe, które wyeliminują ryzyko ataku rezonansowego. Naukowcy poinformowali o problemie producentów, którzy odpowiednio zmodyfikują swoje telefony.
A wydawałoby się, że coś takiego jak czujnik ruchu to mało ważna rzecz, prawda?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube