Genesis Krypton 700

Bardzo kolorowa mysz

Więcej...

Genesis Vanad 750

Mouse bungee godny uwagi

Więcej...

DOD LS475W

Wideorejestrator samochodowy z GPS

Więcej...

Cooler Master MasterMouse S

Prosta mysz dla graczy

Więcej...

Genesis Radon 600 Virtual 7.1 Headset

Słuchawki z dźwiękiem 7,1

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony w roli pilotów w fiordach norweskich

Dron - pilot portowy

Każdy statek wchodząc do portu potrzebuje pilota, który wprowadzi go tam w bezpieczny sposób. Jednak tam, gdzie ruch jest duży, fachowców ciągle brakuje. Brakuje ich również tam, gdzie ukształtowanie terenu i dna morskiego jest trudne do zapamiętania. Dlatego pojawił się pomysł przeniesienia pojazdów autonomicznych z dróg lądowych, na drogi morskie. Pierwsze takie drony mają być przetestowane w norweskim fjordzie Trondheimsfjorden.

Wody wybrane na poligon doświadczalny są szerokie i charakteryzują się małym natężeniem ruchu żeglugowego. Dzięki temu ryzyko kolizji morskiej jest stosunkowo małe co pozwala operatorom dronów wszechstronnie przetestować swoje pojazdy, a jednocześnie w przypadku "buntu" takiego drona, jest miejsce i czas na powstrzymanie go przed zderzeniem się z większą jednostką.
Warto dodać, że fjord Trondheimsfjorden jest bardzo popularnym miejscem testowania różnych morskich technologii. Swoje urządzenia testują tam takie firmy jak Kongsber Seatex, Marintek czy Rolls-Royce Marine. Pierwsza z tych firm bada możliwości swojego robota, do inspekcji i czyszczenia konstrukcji podwodnych. Jego modułowa konstrukcja ma pozwolić na ciągłe przebywanie robota pod wodą, bez ciągnącej się za nim "smyczy" komunikacyjnej. Rolls-Royce chce w 2020 roku zbudować flotę zdalnie sterowanych statków, które będą zarządzane z budowanego centrum zdalnego zarządzania w Alesund, położonego około 240 km na południowy-wschód. Jak widać system zdalnego sterowania dronami będzie miał naprawdę spory zasięg. Na tyle spory, że taki system obsłużyłby w niektórych miejscach Bałtyku np. komunikację promową.
Firmy i organizacje zaangażowane w testy w fjordzie oczekują, że ich badani zrewolucjonizują branżę transportu morskiego. W przyszłości na morzach mają pływać statki bez ludzkiej załogi. I uwierzcie, tak się stanie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube