Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D16750

Pancerny power bank

Więcej...

Genesis Rhod 220

Ciekawa, prosta klawiatura dla graczy

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK NC450 HD Pan/Tilt WiFi

Bezprzewodowa kamera do monitoringu

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony w roli pilotów w fiordach norweskich

Dron - pilot portowy

Każdy statek wchodząc do portu potrzebuje pilota, który wprowadzi go tam w bezpieczny sposób. Jednak tam, gdzie ruch jest duży, fachowców ciągle brakuje. Brakuje ich również tam, gdzie ukształtowanie terenu i dna morskiego jest trudne do zapamiętania. Dlatego pojawił się pomysł przeniesienia pojazdów autonomicznych z dróg lądowych, na drogi morskie. Pierwsze takie drony mają być przetestowane w norweskim fjordzie Trondheimsfjorden.

Wody wybrane na poligon doświadczalny są szerokie i charakteryzują się małym natężeniem ruchu żeglugowego. Dzięki temu ryzyko kolizji morskiej jest stosunkowo małe co pozwala operatorom dronów wszechstronnie przetestować swoje pojazdy, a jednocześnie w przypadku "buntu" takiego drona, jest miejsce i czas na powstrzymanie go przed zderzeniem się z większą jednostką.
Warto dodać, że fjord Trondheimsfjorden jest bardzo popularnym miejscem testowania różnych morskich technologii. Swoje urządzenia testują tam takie firmy jak Kongsber Seatex, Marintek czy Rolls-Royce Marine. Pierwsza z tych firm bada możliwości swojego robota, do inspekcji i czyszczenia konstrukcji podwodnych. Jego modułowa konstrukcja ma pozwolić na ciągłe przebywanie robota pod wodą, bez ciągnącej się za nim "smyczy" komunikacyjnej. Rolls-Royce chce w 2020 roku zbudować flotę zdalnie sterowanych statków, które będą zarządzane z budowanego centrum zdalnego zarządzania w Alesund, położonego około 240 km na południowy-wschód. Jak widać system zdalnego sterowania dronami będzie miał naprawdę spory zasięg. Na tyle spory, że taki system obsłużyłby w niektórych miejscach Bałtyku np. komunikację promową.
Firmy i organizacje zaangażowane w testy w fjordzie oczekują, że ich badani zrewolucjonizują branżę transportu morskiego. W przyszłości na morzach mają pływać statki bez ludzkiej załogi. I uwierzcie, tak się stanie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube