ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Intel inwestuje w pojazdy autonomiczne

Pojazd autonomiczny

Samochody autonomiczne to nasza przyszłość o czym wiedzą już wszyscy duzi gracze na rynku nowoczesnych technologii. I każdy chce z tego tortu uszczknąć swój kawałek. Nawet firmy, które wydawałoby się, że nie mają nic wspólnego z samochodami, chcą zaistnieć wśród producentów pojazdów bez kierowcy. Przykładem jest Intel, który chce zainwestować ponad 15 miliardów dolarów w tę branżę.

Intel od jakiegoś czasu współpracował z Mobileye, jednym z największych graczy w branży pojazdów autonomicznych, a współpraca układała się na tyle dobrze, że Intel postanowił swojego partnera biznesowego kupić. Na ślad transakcji wpadł izraelski partner obu firm, który dodał dwa do dwóch i wyszła mu "mała" rewelacja. Na jego grzeczne zapytanie, obie firmy potwierdziły "zacieśnienie" współpracy poprzez transakcję zakupu.
Obie firmy pracują nad platformą dla BMW, która ma być zastosowana w samochodach tej firmy już w 2021 roku. Opracowane przez firmy rozwiązanie ma być jednak na tyle uniwersalne, by nie tylko BMW mogło z niej skorzystać. Według zamierzeń projektantów ma to być skalowalna architektura, którą będzie mogła wykorzystać każda firma, zwłaszcza jeśli będzie chciała budować rozwiązanie techniczne od podstaw. Taka platforma mogłaby być ogromnym biznesem dla Mobileye i bardzo dobrze ustawić izraelską firmę na rynku.
Z kolei wejście w rynek pojazdów autonomicznych, może być dla Intela szansą na utrzymanie pozycji lidera. Zmniejszający się rynek komputerów na rzecz urządzeń mobilnych ma wpływ na produkcję i wyniki koncernu. Zmusiło to Intela do inwestycji w innych obszarach, takich jak inteligentna galanteria, internet rzeczy, inteligentnych domów itp.
Z drugiej strony autonomiczne pojazdy są dziś gorącym tematem i czymś na co patrzy każdy producent samochodów. Gruszek w popiele nie chcą też zasypywać takie firmy jak Uber czy Lyft, których biznes opiera się na pojazdach. Nawet jeśli w pełni automatyczne samochody nie sprawdzą się w praktyce, to budowa autopilota pomoże kierowcom zapobiegać wypadkom. Takie rozwiązania stosuje już m.in Tesla, której pierwsze sukcesy zawdzięcza właśnie Mobileye.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube