ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Czujnik tętna w ubraniu

Czujnik tętna w ubraniu

Już niedługo smartwatche z wbudowanym czujnikiem tętna będą niepotrzebne, wystarczy odpowiednie ubranko, które poda czy nasz puls jest w normie, czy też ją przekracza. Będziemy więc mogli na bieżąco monitorować pracę swojego organizmu.

Wszystko dzięki temu, że naukowcy opracowali polimerowe włókna optyczne, które są wystarczająco elastyczne, by można było wpleść je w odzież. Umieszczone w nich czujniki dostaną więc szansę wykonania pomiaru bezpośrednio ze skóry, z która będą się stykać. I to wszystko przeżyje "kąpiel" w pralce.
Nowe włókno powstaje w wyniku stopienia i przędzenia dwóch polimerów, z których jeden przesyła dane włóknami optycznymi, a drugi służy jako nośnik dla tego pierwszego. Połączenie tych dwóch tworzyw to nie lada wyczyn, ponieważ zwykle polimery topią się i i niszczą włókna. Opracowana przez naukowców nowatorska technika łączenia włókien, ze względu na jej prostotę i niski koszt, możliwa jest do zastosowania w warunkach przemysłowych.
Obecnie naukowcy pracują nad możliwością wykorzystania swojego rozwiązania w gastronomii i medycynie. Możliwość zastosowania tkanin, które mogłyby monitorować stan pacjenta, to co się dzieje w otwartej ranie... Marzenia są po to, by je urzeczywistniać, czyż nie?
Nie zdziwcie się, jeśli za jakiś czas w sklepach pojawią się ubrania śledzące parametry organizmu. I to bez jakiegokolwiek śladu zainstalowanej w nich technologii.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube