ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Burger robot zaczął pracę w Kaliforni

Flippy - robot burger

Burger robot tak naprawdę ma na imię Flippy i zajmuje się umieszczaniem hamburgera na bułce, czyli jest jednym z wielu ogniw podczas "produkcji" kanapek. Niedawno zaczął swoją pracę w restauracji CaliBurger w Pasadenie w Kaliforni.

Flippy został zaprojektowany przez właściciela CaliBurger. Do swojej pracy wykorzystuje szereg kamer, czujników i samouczącego się programu, który pozwala mu znaleźć odpowiednie składniki bez konieczności modyfikacji oprogramowania. Jego praca polega nie tylko a przerzucaniu mięsa i monitorowaniu temperatury i czasu. Kiedy hamburgery "dochodzą" informuje towarzyszącego mu kucharza, że np. są już do odbioru albo wymagają jakichś przypraw.
Według Davida Zito, CEO firmy Miso Robotics, która pomagała zaprojektować robota, Flippy może być wykorzystany do różnych prac kuchennych, takich jak smażenie kurczaka, krojenie warzyw itp.
Warto zwrócić uwagę, że robot smażący hamburgery, to nie pierwsza automatyzacja w fast foodach. Sieci McDonald i Wendys już stosują samojezdne kioski, przy pomocy których można składać zamówienia. Jednak Flippy jest robotem, który bezpośrednio współpracuje z ludzkim personelem. Jeśli testy tego robota zakończą się sukcesem, jego bracia bliźniacy zostaną uruchomieni w pozostałych 50-ciu lokalizacjach CaliBurger w ciągu najbliższych dwóch lat.
Pomimo wprowadzenia robotów do kuchni, nie musimy się obawiać o smak potraw. Zawsze, to człowiek będzie próbował potraw i odpowiednio je doprawiał. Tak zapewniają wszyscy Ci, którzy myślą o wprowadzeniu automatów do kuchni. tylko, czy to samo powiedzą za 10 lat?

FLIPPY | Miso Robotics from Miso Robotics on Vimeo.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube