ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

O czym śnią słonie

Słoń

Brzmi jak tytuł jakiegoś filmu, prawda? W rzeczywistości jest to projekt naukowy, który ma na celu zbadanie tego jak jedne z największych stworzeń na naszej planecie spędzają noc. Ciekawostką jest to, że badanie przeprowadzane jest przy pomocy przygotowanego odpowiednio smartwatcha Actiwatch.

Badania prowadzi zespół naukowców, któremu szefuje Paul Manger z Wits University. Uważa on, że badając sen słoni, może pomóc ludziom w lepszym odpoczynku i nocnej regeneracji sił. Mierniki snu zostały owinięte taśmą izolacyjną i biologicznie obojętnym woskiem, a następnie przymocowane do słoni. Pierwsze testy pokazały, że czujnik już po pięciu minutach od ułożenia się słonia do snu, pokazuje że olbrzym śpi.
Pierwsze dni testów pokazały, że słonie spały średnio przez dwie godziny dziennie i to ma stojąco. Jedynie co trzy - cztery dni, słonie odpoczywały leżąc przez około godzinę. I jest to prawdopodobnie jedyny raz, gdy udało się przejść do fazy REM. Słonie mogą też obyć się bez snu nawet przez 48 godzin, gdy są niepokojone przez drapieżniki lub kłusowników. Zamiast snu, wędrują nawet 30 kilometrów, by uniknąć niebezpieczeństwa.
Nie wspomniałem, że badania przeprowadzono na słoniach żyjących na wolności. Ich wyniki porównano z wynikami badań snu słoni przeprowadzonych w ogrodach zoologicznych. Przebywające tam słonie mogą spać cztery godziny dziennie zarówno na stojąco, jak i na leżąco. Teraz okazało się, że słonie żyjące na wolności mogą być stworzeniami, które potrzebują najmniej snu spośród ssaków lądowych.
Według Mangera, badanie snu zwierząt jest ważne z dwóch powodów. Przede wszystkim pomaga to lepiej zrozumieć zwierzęta dzięki czemu łatwiej można opracować strategię ich ochrony, a po drugie, wiedząc jak różne zwierzęta śpią i dlaczego to robią, możemy lepiej zrozumieć dlaczego my ludzie to robimy i jak możemy to robić lepiej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube