Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

O czym śnią słonie

Słoń

Brzmi jak tytuł jakiegoś filmu, prawda? W rzeczywistości jest to projekt naukowy, który ma na celu zbadanie tego jak jedne z największych stworzeń na naszej planecie spędzają noc. Ciekawostką jest to, że badanie przeprowadzane jest przy pomocy przygotowanego odpowiednio smartwatcha Actiwatch.

Badania prowadzi zespół naukowców, któremu szefuje Paul Manger z Wits University. Uważa on, że badając sen słoni, może pomóc ludziom w lepszym odpoczynku i nocnej regeneracji sił. Mierniki snu zostały owinięte taśmą izolacyjną i biologicznie obojętnym woskiem, a następnie przymocowane do słoni. Pierwsze testy pokazały, że czujnik już po pięciu minutach od ułożenia się słonia do snu, pokazuje że olbrzym śpi.
Pierwsze dni testów pokazały, że słonie spały średnio przez dwie godziny dziennie i to ma stojąco. Jedynie co trzy - cztery dni, słonie odpoczywały leżąc przez około godzinę. I jest to prawdopodobnie jedyny raz, gdy udało się przejść do fazy REM. Słonie mogą też obyć się bez snu nawet przez 48 godzin, gdy są niepokojone przez drapieżniki lub kłusowników. Zamiast snu, wędrują nawet 30 kilometrów, by uniknąć niebezpieczeństwa.
Nie wspomniałem, że badania przeprowadzono na słoniach żyjących na wolności. Ich wyniki porównano z wynikami badań snu słoni przeprowadzonych w ogrodach zoologicznych. Przebywające tam słonie mogą spać cztery godziny dziennie zarówno na stojąco, jak i na leżąco. Teraz okazało się, że słonie żyjące na wolności mogą być stworzeniami, które potrzebują najmniej snu spośród ssaków lądowych.
Według Mangera, badanie snu zwierząt jest ważne z dwóch powodów. Przede wszystkim pomaga to lepiej zrozumieć zwierzęta dzięki czemu łatwiej można opracować strategię ich ochrony, a po drugie, wiedząc jak różne zwierzęta śpią i dlaczego to robią, możemy lepiej zrozumieć dlaczego my ludzie to robimy i jak możemy to robić lepiej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube