ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Antyspołeczny robot

ShyBot

Do tej pory, wszystkie roboty które były budowane miały jeden nadrzędny cel - pomóc człowiekowi uczynić życie lepszym. Zastępowały nas w żmudnych i niebezpiecznych pracach lub uprzyjemniały wolną chwilę czy np. pomagały odnaleźć się w obcym, nieznanym środowisku takim jak np. japoński hotel czy lotnisko. Tymczasem, ktoś, gdzieś wpadł na pomysł konstrukcji robota, który będzie trzymał się z dala od ludzi. Dlaczego?

W ubiegłym tygodniu w Palm Desert w Kalifornii zaprezentowano robota - ShyBot - którego jedynym zadaniem jest unikanie ludzi. Miał się od nich trzymać najdalej jak tylko mógł. Zaprojektował go włoski artysta Norm Jeane z zespołem inżynierów z Codame, na wystawę DeserX organizowaną we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w San Francisco. Podczas zorganizowanej na pustyni wystawy, sześciokołowy pojazd unikał ludzi jak mógł. Co więcej, wbudowane czujniki pozwalały mu również wykrywać zbliżające się drony i unikać również ich.
Jako autonomiczny, zasilany energią słoneczną pojazd, teoretycznie mógł w nieskończoność unikać "wrogich" spojrzeń. Na szczęście wyposażono go w moduł GPS, dzięki czemu wiadomo było gdzie znajduje się w danym momencie.
Niestety, po zakończeniu wystawy nikt nie chciał "przytulić" robota i zaopiekować się nim po występach (o ile ucieczkę przed ludźmi można nazwać występem) przed publicznością. Z drugiej strony, kto by chciał robota, który ucieka od swojego właściciela?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube