ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Już niedługo będziemy kontrolować roboty przy pomocy fal mózgowych

Sterowanie robotem przy pomocy umysłu

Naukowcy z MIT z zespołu Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL) chcą by roboty stały się naturalnym przedłużeniem naszego ciała. Planują zbudować interfejs, który pozwoli ludziom sterować mechanizmami przy pomocy umysłu. Do tej pory musieliśmy wydawać komendy głosowe ale metoda opracowana przez zespół CSAIL daje nadzieję na przesyłanie naszych myśli bezpośrednio do robota i szybkie reagowanie już w chwili, gdy zauważymy błąd w jego działaniu.

Aby sterować robotem, trzeba założyć specjalną czapkę EEG, która wyposażona w czujniki badające pracę mózgu, może analizować aktywność mózgu i przekładać ją na polecenia dla robota. Specjalnie stworzone algorytmy klasyfikują i analizują fale mózgowe w ciągu 10-30 milisekund koncentrując się przede wszystkim na wykrywaniu tzw. sygnałów ErrPs. Są to specjalne sygnały generowane przez nasz mózg, w chwili gdy zinterpretuje on jakąś akcję jako działanie obarczone błędem. Takie sygnały wychwytywać ma urządzenie przygotowane przez naukowców z CSAIL i przekazywać do robota w celu korekcji jego ruchów.
Daniela Rus, szefowa zespołu CSAIL, tak opisuje działanie "czapeczki": Obserwując robota, wszystko co musisz zrobić to psychicznie zgodzić się lub nie zgodzić z tym co robi. Nie musisz uczyć się specjalnego myślenia zrozumiałego dla robota, to maszyna dostosuje się do Ciebie, a nie na odwrót.
Naukowcy pracują już nad rozbudową swojego rozwiązania, tak by mogło one obsługiwać bardziej złożone zadania - wielokrotnego wyboru - ponieważ zauważyli, że im większy błąd zauważymy, tym silniejszy impuls ErrPs zostanie wygenerowany przez nasz mózg. Według Rus, metoda opracowana przez jej zespół może być np. wykorzystana by nadzorować roboty fabryczne montujące samochody.
Oby tylko roboty nie nauczyły się czytać innych naszych myśli - mogłoby być nieciekawie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube