foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
foto1
Kolejna recenzja - Xblitz S10 Duo
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666


Trust Primo Ultra-thin Powerbank

Power bank wielkości smartfona o pojemności pozwalającej naładować telefon kilka razy.

Więcej

Genesis Helium 100BT RGB

Kiedyś wystarczyło, by głośniki grały głośno, potem by dobrze brzmiały, a dziś mają jeszcze dobrze się prezentować.

Więcej

Acer ConceptD 3 Ezel

ConceptD 3 przyzwyczaił mnie już do białej obudowy i sporej wagi. Ale ten model ma coś, co szybko rzuca się w oczy

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Tetra!

Wielu użytkowników komputerów chce widzieć na swoim biurku akcesoria komponujące się ze sobą wyglądem i kolorem.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sterowanie robotem przy pomocy umysłu

Naukowcy z MIT z zespołu Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL) chcą by roboty stały się naturalnym przedłużeniem naszego ciała. Planują zbudować interfejs, który pozwoli ludziom sterować mechanizmami przy pomocy umysłu. Do tej pory musieliśmy wydawać komendy głosowe ale metoda opracowana przez zespół CSAIL daje nadzieję na przesyłanie naszych myśli bezpośrednio do robota i szybkie reagowanie już w chwili, gdy zauważymy błąd w jego działaniu.

Aby sterować robotem, trzeba założyć specjalną czapkę EEG, która wyposażona w czujniki badające pracę mózgu, może analizować aktywność mózgu i przekładać ją na polecenia dla robota. Specjalnie stworzone algorytmy klasyfikują i analizują fale mózgowe w ciągu 10-30 milisekund koncentrując się przede wszystkim na wykrywaniu tzw. sygnałów ErrPs. Są to specjalne sygnały generowane przez nasz mózg, w chwili gdy zinterpretuje on jakąś akcję jako działanie obarczone błędem. Takie sygnały wychwytywać ma urządzenie przygotowane przez naukowców z CSAIL i przekazywać do robota w celu korekcji jego ruchów.
Daniela Rus, szefowa zespołu CSAIL, tak opisuje działanie "czapeczki": Obserwując robota, wszystko co musisz zrobić to psychicznie zgodzić się lub nie zgodzić z tym co robi. Nie musisz uczyć się specjalnego myślenia zrozumiałego dla robota, to maszyna dostosuje się do Ciebie, a nie na odwrót.
Naukowcy pracują już nad rozbudową swojego rozwiązania, tak by mogło one obsługiwać bardziej złożone zadania - wielokrotnego wyboru - ponieważ zauważyli, że im większy błąd zauważymy, tym silniejszy impuls ErrPs zostanie wygenerowany przez nasz mózg. Według Rus, metoda opracowana przez jej zespół może być np. wykorzystana by nadzorować roboty fabryczne montujące samochody.
Oby tylko roboty nie nauczyły się czytać innych naszych myśli - mogłoby być nieciekawie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube