Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

IBM chce zbudować uniwersalny komputer kwantowy

Stół projektanta

Zaczyna się nowa era, już niedługo stare, wszystkim znane komputery PC odejdą do lamusa. Już od jakiegoś czasu jest widoczny ich schyłek - zastępowane są przez mikrokomputery, laptopy, smartfony... a teraz nadchodzi coś, co oferuje znacznie większą moc - komputery kwantowe.

Do tej pory tego typu komputery budowane były przez duże koncerny jako urządzenia testowe lub do konkretnych zadań. Wciąż nie ma zbyt wielu takich maszyn na świecie, zapewne wystarczy palców jednej ręki, by policzyć je wszystkie. Nie przeszkadza to jednak koncernowi IBM w snuciu planów budowy komputera kwantowego dla każdego. Być może firma chce przywrócić swoją pozycję lidera branży komputerowej, którą straciła wiele lat temu.

Według informacji, które koncern udostępnił, plan przewiduje budowę komputera o mocy ok. 50 bitów kwantowych w ciągu najbliższych kilku lat. Wydaje się, że nie jest to dużo, niemniej 50qbitów może oferować większą moc niż najlepsze superkomputery pracujące na użytek naukowców. Pierwsze komputery kwantowe również mają trafić do odbiorców z grupy "Biznes i nauka", którzy mają sprecyzowane potrzeby. Już teraz IBM pomaga swoim partnerom, firmom: Canon, Hitachu Metals, Honda, JSR, Nagase i Samsungowi zbadać potencjalne zastosowania takich komputerów. Problem w tym, że nikt jeszcze nie wie, co dokładnie taki komputer może, jakie problemy w przyszłości może rozwiązywać. Ale... nie możemy stać w miejscu, musimy iść do przodu, a technologia kwantowa wydaje się dobrym kierunkiem.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube