ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsze domy z drukarki 3D w San Francisco

Dom z drukarki 3d

San Francisco zostało pierwszym miastem, w którym powstały pierwsze, w pełni funkcjonalne domy wykonane przy pomocy drukarki 3D. Na razie jeszcze jako prototypy, jednak z uwagi na prędkość budowy i ich cenę, na pewno staną się powszechne.

Drukarka 3D wykorzystana do budowy domu pozwoliła na jego zamieszkanie w ciągu 24 godzin od momentu rozpoczęcia budowy. Warto zaznaczyć, że najwięcej czasu pochłonęły prace typowo instalacyjne: montaż okien i drzwi, przewodów, klimatyzacji, dachu oraz malowanie. W ciągu tego czasu powstał w pełni wyposażony domek ze ściankami działowymi i z wyposażeniem - gotowy do zamieszkania. Dodam, że mówimy tu o domku o powierzchni 400 metrów kwadratowych, czyli całkiem sporej jak na nasze warunki.
Projektantem i wykonawcą jest firma Apis Cor, która wyceniła całą pracę na 10.134 dolary. Największy koszt w tym budżecie stanowiły okna i drzwi. W trakcie budowy nakręcono film pokazujący poszczególne etapy prac. Poniżej znajdziecie również zdjęcia prezentujące już wyposażony domek.
Firma deklaruje możliwość wykonania innych, większych domków o innych kształtach itp. Są w stanie zaprojektować dowolny domek, wg. wymagań klienta.

apis cor01

Budowa domu przy pomocy drukarki

Czy to oznacza, że możemy rozwiązać problemy mieszkaniowe? To zależy od tego, jak ciepłe a jednocześnie jak wytrzymałe są takie domki. Co jeśli np. tworzywo wykorzystane do budowy budynku zacznie się nagrzewać i topić lub pękać na mrozie. Jest to co prawda mało prawdopodobne, ale już np. kwestia trzymania ciepła wewnątrz tak skonstruowanego budynku zimą i prędkość jego oddawania latem, na pewno są warte rozważenia. Tak czy siak, czekam na pierwszy taki domek w Polsce. Kto będzie tym odważnym?

 apiscor03

Wnętrze domu

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube