Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pierwsze domy z drukarki 3D w San Francisco

Dom z drukarki 3d

San Francisco zostało pierwszym miastem, w którym powstały pierwsze, w pełni funkcjonalne domy wykonane przy pomocy drukarki 3D. Na razie jeszcze jako prototypy, jednak z uwagi na prędkość budowy i ich cenę, na pewno staną się powszechne.

Drukarka 3D wykorzystana do budowy domu pozwoliła na jego zamieszkanie w ciągu 24 godzin od momentu rozpoczęcia budowy. Warto zaznaczyć, że najwięcej czasu pochłonęły prace typowo instalacyjne: montaż okien i drzwi, przewodów, klimatyzacji, dachu oraz malowanie. W ciągu tego czasu powstał w pełni wyposażony domek ze ściankami działowymi i z wyposażeniem - gotowy do zamieszkania. Dodam, że mówimy tu o domku o powierzchni 400 metrów kwadratowych, czyli całkiem sporej jak na nasze warunki.
Projektantem i wykonawcą jest firma Apis Cor, która wyceniła całą pracę na 10.134 dolary. Największy koszt w tym budżecie stanowiły okna i drzwi. W trakcie budowy nakręcono film pokazujący poszczególne etapy prac. Poniżej znajdziecie również zdjęcia prezentujące już wyposażony domek.
Firma deklaruje możliwość wykonania innych, większych domków o innych kształtach itp. Są w stanie zaprojektować dowolny domek, wg. wymagań klienta.

apis cor01

Budowa domu przy pomocy drukarki

Czy to oznacza, że możemy rozwiązać problemy mieszkaniowe? To zależy od tego, jak ciepłe a jednocześnie jak wytrzymałe są takie domki. Co jeśli np. tworzywo wykorzystane do budowy budynku zacznie się nagrzewać i topić lub pękać na mrozie. Jest to co prawda mało prawdopodobne, ale już np. kwestia trzymania ciepła wewnątrz tak skonstruowanego budynku zimą i prędkość jego oddawania latem, na pewno są warte rozważenia. Tak czy siak, czekam na pierwszy taki domek w Polsce. Kto będzie tym odważnym?

 apiscor03

Wnętrze domu

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube