ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Inteligentne liczniki mogą nie być takie inteligentne

Inteligentny miernik

Badania liczników mediów przeprowadzone w Holandii pokazały, że zastosowane w nich czujniki mogą przekłamywać. Raportują zużycie energii większe o 582 razy od rzeczywistego.

Na trop oszukujących liczników wpadli naukowcy z University of Twente i University of Applied Sciences w Amsterdamie. Według inch, inteligentne mierniki oparte na sieciach neuronowych potrzebują dodatkowej nauki, by mogły podawać rzetelne wyniki. Badacze publikowali raport, w którym wykazali, że liczniki zużytej energii znacznie przesadzają pokazując jej zużytą ilość. Dla Holendrów jest to poważny problem, ponieważ niedawno tego typu liczniki zamontowano w 750 tysiącach domów, a do 2020 roku rząd Holandii chce by w każdym holenderskim domu taki miernik był zainstalowany.
Naukowcy zaczęli badać mierniki gdy dotarły do nich pogłoski o zawyżaniu pomiarów i dużych rachunkach za prąd. Jak widać, zgłoszenia nie okazały się bezpodstawne, pomiar dokonane w laboratoriach pokazały, że liczniki potrafią zawyżać zużycie prądu. I to znacznie.
Nam na razie nie grozi stosowanie inteligentnych czujników (bynajmniej nie dlatego, że w naszym kraju brakuje inteligencji). Co nie oznacza, że są ludzie skarżący się na wysokie wskaźniki zużycia prądu. Najczęściej wynika to z nierozsądnego podejścia do kwestii ogrzewania i np. odkręcanie grzejników przy otwartym oknie. Niemniej, powyższy przykład pokazuje, że chociaż nowe technologie są przydatne, to nie należy się spieszyć z ich stosowaniem. Lepiej dwa razy przetestować, niż narazić się na dodatkowe koszty. 

A tak na marginesie, ciekawe na czym polega ta inteligencja miernika.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube