ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowe najstarsze ślady życia na Ziemii

Ślady życia w skamielinach

Naukowcy odkryli nowe ślady życia na naszej planecie, tym razem na obszarze Kanady. W ubiegłym roku w sierpniu przedstawiono Stromality znalezione na Grenlandii, zostały one jednak zdetronizowane przez kanadyjskie skamieniałe bakterie znaleziono w skałach kwarcowych.

Matthew Dodd z University Collage w Londynie, który przewodził zespołowi naukowców dowodzi, że ich odkrycie potwierdza tezę, że życie powstało krótko po tym, jak spod wody wyłoniły się pierwsze lądy. Wiek bakterii znalezionych w kwarcu oceniono na 3.77 miliarda lat. Według Dodda, szybkie pojawienie się życia na ziemi pasuje do innych dowodów pokazujących, że Ziemia była życiodajną planetą miliardy lat temu, jak chociażby do starych kopców osadowych ukształtowanych przez mikroorganizmy 3.7 miliarda lat temu.

Oczywiście naukowcy poświęcili dużo czasu na to, by potwierdzić zarówno wiek, jak i biologiczne pochodzenie znaleziska. Zauważyli, że struktury hematytu mają te same charakterystyczne cechy rozgałęziania utleniających bakterii żelazowych, które znaleziono w pobliżu innych otworów hydrotermalnych, w pobliżu których obok grafitu i minerałów takich jak apatyt i węglan, które znajdują się w materii biologicznej takiej jak kości i zęby.
Naukowcy w swoich wnioskach poszli jednak krok dalej i wysnuli wniosek, że ślady te mogą również wskazywać na obce formy życia. W końcu badając np. Marsa możemy się spodziewać, że zostaną znalezione dowody życia na Czerwonej Planecie, sprzed 4 miliardów lat.
Zarówno znalezisko, jak i teza o możliwości pozaziemskiego pochodzenia życia są ciekawe. I co zrobimy, jak się okaże, że faktycznie Obcy odwiedzili nas 4 miliardy lat temu?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube