Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jest możliwe zbudowanie komputera DNA

Łańcuch DNA

Naukowcy cały czas szukają różnych sposobów, które pozwolą na budowę szybszych i wydajniejszych komputerów. Doprowadziło to do budowy maszyn kwantowych, nie zatrzymało jednak procesu poszukiwania nowych, lepszych metod przetwarzania danych. Jedna ze ścieżek, jaką badają naukowcy prowadzi do komputera DNA, który jak udowodnili jest możliwy do zbudowania.

Dowiedli tego specjaliści z Uniwersytetu w Manchesterze, którzy pod kierunkiem profesora Rossa D. Kinga stworzyli nowe urządzenie. Pokazali, że łańcuchy DNA nie tylko mogą służyć jako kod generujący życie, ale też może wykonywać inne zadania. Tak jak połączenie czterech kluczowych białek może spowodować skierowanie białych krwinek przeciwko infekcji czy zatrzymanie wzrostu owłosienia, tak też można użyć je do analizy dużych ilości np. danych klimatycznych.
Obecne komputery operują na skończonej liczbie procesorów. Urządzenie oparte na łańcuchach DNA może rozwijać się samo z siebie by wykonywać wiele obliczeń jednocześnie, pozornie bez ograniczeń. Podobnie mogą działać komputery kwantowe, ale one wciąż potrzebują konkretnych konfiguracji co ogranicza ich użyteczność. Komputery DNA nie mają takiego ograniczenia.
Profesor King, przedstawiając opracowany przez swój zespół komputer użył takiego przykładu: Wyobraźmy sobie, że komputer szuka drogi wyjścia z labiryntu i dochodzi do wyboru: w lewo lub w prawo. Komputer elektroniczny wybierze jedną ze ścieżek, bardziej prawdopodobną i nią podąży jako pierwszą. Nasz komputer może się zreplikować i pójść od razu dwiema drogami, a tym samym szybciej znaleźć odpowiedź - wyjście z labiryntu.
Komputery elektroniczne, kwantowe, DNA... co jeszcze czeka nas w przyszłości? Jedno jest pewne, w najbliższej przyszłości czeka nas mała (albo wielka) rewolucja w tym sektorze.

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube