Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony ratują życie

Od czasu do czasu w sieci pojawia się informacja o dronach – zdalnie sterowanych, latających konstrukcjach, które służą zarówno do zabawy, jak i do realizacji różnych „bardziej poważnych” (kto powiedział, że granie jest niepoważne!!!) zadań. Jednym z nich jest ratowanie ludzkiego życia.

Wszyscy wiedzą, jak ważną rolę pełnią helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Czasami tylko one, przez to że poruszają się drogą powietrzną, mogą dotrzeć na miejsce wypadku. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nie ma miejsca na wylądowanie helikoptera. Właśnie wtedy można wykorzystać Defikopter, dronę która jest w stanie szybko dotrzeć na miejsce i pomóc w udzielaniu pierwszej pomocy. Jak sama nazwa wskazuje Defikopter wyposażony jest w defibrylator, który wspiera osoby, nawet nie przeszkolone w udzielaniu pierwszej pomocy. Wykorzystanie Defikoptera jest o tyle ważne, że to właśnie pierwsze chwile po wypadku decydują o dalszych losach poszkodowanego. Zatrzymanie pracy serca, zatrzymanie oddechu … Defikopter dzięki wbudowanym urządzeniom może pomóc przywrócić i ustabilizować funkcje życiowe.

defikopter-3Urządzenie podczas lotu wykorzystuje GPS, a sterować nim możemy nawet ze smartfonu. Porusza się z prędkością 43 mil na godzinę (ok. 70 km/h). Koszt takiej drony to kwota ok. 26 tys dolarów. U nas chyba może tylko poczytać o takich maszynach.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube