Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Parrot zwalnia 290 pracowników z działu dronów

Dron Parrot

Parrot to jeden z liderów w produkcji dronów. To ta firma przez długi czas była pionierem branży, to ona nadawała kurs projektując nowe modele i wyposażając je w coraz bardziej zaawansowane akcesoria. Teraz przeżywa kryzys, który wymusił zwolnienie blisko trzystu pracowników. Czy to oznacza, że rynek dronów już się nie rozwija?

Wbrew pozorom drony mają się dobrze o czym świadczą projekty realizowane przez Amazona, Intela czy powstające ligi sportowe wyłaniające najlepszych pilotów i najszybsze pojazdy. Jednak Parrot miał słaby ostatni rok, zwłaszcza drugą jego połowę. Firmie zabrakło 15% do zrealizowania celów sprzedażowych i to wystarczyło by zarząd podjął decyzję o zwolnieniu ponad 1/3 zespołu zajmującego się projektowaniem dronów.
Problem Parrota leży w tym, że firma nie mogła się zdecydować jakiego rodzaju drony chce oferować. Oscylowała więc na granicy między zabawkami i urządzeniami profesjonalnymi. I to niestety się zemściło. Teraz pierwsze posiedzenie zarządu ma określić rynek, na którym firma ma się skupić. Zarządzający mają wytypować najbardziej rentowne obszary, bo jak do tej pory produkty Parrota były oferowane z bardzo niską marżą. Tymczasem największy konkurent firmy -DJI - zdobywa rynek konsumencki właśnie poprzez obniżanie cen i cięcie marż. Tyle, że on może sobie na to pozwolić, ponieważ jest właścicielem fabryki w Shenzhen.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube