Acer Aspire VX 15

Notebook dla graczy w przystępnej cenie

Więcej...

D-LINK DIR-895L/R AC5300

3-zakresowy router z futurstycznym wyglądem

Więcej...

ADATA SSD SD700

Kieszonkowy dysk SSD

Więcej...

AOC I2781FH

27-calowy monitor dla każdego

Więcej...

TP-LINK AV2000

2-gigabitowe adaptery sieciowe

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Sklep z dronami

Gearbest  promotion

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jaja dinozaurów wyjaśnią dlaczego dinozaury wyginęły

Jaja dinozaurów

Naukowcy badając znaleziony ząb embrionalny dinozaura znaleźli przyczynę ich wyginięcia. Tak przynajmniej twierdzą.

Ząb pochodził z 30-metrowego hipakrozaura, dinozaura podobnego do dzisiejszej kaczki. Tylko trochę większego. Badając dzienne markery wzrostu w zębach, naukowcy doszli do wniosku, że dinozaur potrzebował sześć miesięcy by urosnąć do wielkości pozwalającej mu na wydostanie się z jaja. A im większe jajko, tym ten czas był dłuższy. Dla porównania, pisklęta strusia "wypadają" ze skorupki po 42 dniach, a mniejsze ptaki mają okres inkubacji jeszcze krótszy.
Według naukowców, długi czas inkubacji postawił dinozaury w niedobrej sytuacji gdy asteroida lub kometa uderzyła w naszą planetę 65 milionów lat temu. Dłuższy czas potrzebny na wyklucie się z jaja powodował, że czas odtworzenia i zastąpienia wymarłej populacji nowym pokoleniem mógł być czynnikiem, który spowodował wyginięcie tych stworzeń. Tymczasem ptaki, które już istniały w tamtych czasach, a które potrzebują krótszego czasu na złożenie jaja i wyklucie się z niego nowego osobnika, żyją na naszej planecie do dzisiaj.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube