Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

PowerRay - podwodny robot polujący na ryby

Łowienie ryb z podwodnym robotem

Wczoraj pisałem o dronach w służbie nauki o wodach oceanicznych, a dziś opowiem Wam o robocie, który może pomóc w łowieniu ryb.

Jeszcze trochę i zamiast wędki i przynęty na ryby, wędkarze będą jeździć nad wodę z robotami, które pomogą im znaleźć właściwe miejsce do zarzucenia wędki. Wszystko dzięki firmie PowerVision, która po doświadczeniach z podwodnym robotem PowerEgg zbudowała PowerRay, nową generację mchanicznej ryby.
Nowa konstrukcja może zanurzać się na głębokość 30 metrów, gdzie może uruchomić sonar (montowany jako opcja) "Fishfinder", który wyszuka ryby na głębokości kolejnych 40 metrów. Dodatkowe czujniki zamontowane w robocie pozwolą zbierać informacje o środowisku w jakim mechaniczna ryba się porusza. Dodatkowo zamontowana kamera 4K oraz moduł transmisji bezprzewodowej pozwalają na przesyłanie obrazu i parametrów wody do specjalnej aplikacji dostępnej na Androida i iOS-a.
Jednym z elementów wyposażenia tej mechanicznej ryby jest "wewnętrzne światło", które służy do wabienia innych ryb - tych z krwi i ości. W przyszłości PowerVision chce dodać rozwiązania bazujące na wirtualnej rzeczywistości, dzięki czemu będzie możliwe sterowanie robotem przy pomocy gestów, czy... ruchu głową.
Jeśli jesteście zainteresowani "taaaaaaaką rybą", możecie zamówić robota w przedsprzedaży już 27 lutego. Co prawda cena jeszcze nie jest znana, ale wiadomo, że nie będzie tania. Z drugiej strony, może on zapewnić naprawdę dobre połowy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube