foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Monitor Acer B248Y

Monitor do biura z wbudowaną kamerą

Więcej

Mysz Havit MS1021W

Świetnie wyprofilowana obudowa, proste oprogramowanie...

Więcej

Acer Spin 3

Unikalna konstrukcja komputera konwertowalnego.

Więcej

Xblitz S10 Duo

Kamera samochodowa rejestrująca obraz z przodu i z tyłu pojazdu.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

HoloLens

Każdy z nas na pewno znalazł się w sytuacji, w której złośliwy chochlik schował mu klucze do samochodu lub mieszkania. I na pewno nie jedna osoba denerwowała się z tego powodu. Producenci różnych gadżetów na różne sposoby próbują nam pomóc w ich odszukaniu oferując czujniki reagujące na gwizdanie czy klaskanie. Do grupy tych firm dołącza Microsoft, który jednak idzie dalej i proponuje wykorzystanie do odnajdywania zagubionych rzeczy najnowszej technologii - rozszerzonej rzeczywistości.

Pomysłów na akcesoria pomagające znaleźć zagubione przedmioty było wiele. Oprócz wspomnianych już czujników reagujących na gwizdanie i klaskanie były moduły GPS, pojawiła się też propozycja wykorzystania tagów RFID. Jednak to co proponuje Microsoft jest najbardziej rewolucyjną propozycją, jaką skierowano do zapominalskich. Prawdziwym "młotem na małą myszkę" jak porównują niektórzy. Amerykanie chcą opatentować rozwiązanie, które do odnajdywania zagubionych przedmiotów wykorzystuje HoloLens. Przy pomocy tego urządzenia poszukiwacz kluczy (lub innego zgubionego przedmiotu) ma skanować otoczenie i zapisywać je w bazie. W razie potrzeby okulary w odpowiedniej aplikacji wybierze poszukiwany przedmiot, a okulary wyświetlą pożądany przedmiot w miejscu, w którym był on ostatnio widziany / zapamiętany. Pomysł ciekawy, sprytny, ale czy faktycznie dobrze wykorzystujący możliwości rozszerzonej rzeczywistości? Ciekawe jak zachowa się HoloLens w przypadku gdy klucze będą schowane w kieszeni lub w szufladzie.

microsoft ar lost keys 2016 12 30 01

Ja wolałbym wykorzystać HoloLens do brdziej praktycznych zastosowań jak praca, czy... zabawa.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube