Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rozszerzona rzeczywistość pomoże znaleźć klucze

HoloLens

Każdy z nas na pewno znalazł się w sytuacji, w której złośliwy chochlik schował mu klucze do samochodu lub mieszkania. I na pewno nie jedna osoba denerwowała się z tego powodu. Producenci różnych gadżetów na różne sposoby próbują nam pomóc w ich odszukaniu oferując czujniki reagujące na gwizdanie czy klaskanie. Do grupy tych firm dołącza Microsoft, który jednak idzie dalej i proponuje wykorzystanie do odnajdywania zagubionych rzeczy najnowszej technologii - rozszerzonej rzeczywistości.

Pomysłów na akcesoria pomagające znaleźć zagubione przedmioty było wiele. Oprócz wspomnianych już czujników reagujących na gwizdanie i klaskanie były moduły GPS, pojawiła się też propozycja wykorzystania tagów RFID. Jednak to co proponuje Microsoft jest najbardziej rewolucyjną propozycją, jaką skierowano do zapominalskich. Prawdziwym "młotem na małą myszkę" jak porównują niektórzy. Amerykanie chcą opatentować rozwiązanie, które do odnajdywania zagubionych przedmiotów wykorzystuje HoloLens. Przy pomocy tego urządzenia poszukiwacz kluczy (lub innego zgubionego przedmiotu) ma skanować otoczenie i zapisywać je w bazie. W razie potrzeby okulary w odpowiedniej aplikacji wybierze poszukiwany przedmiot, a okulary wyświetlą pożądany przedmiot w miejscu, w którym był on ostatnio widziany / zapamiętany. Pomysł ciekawy, sprytny, ale czy faktycznie dobrze wykorzystujący możliwości rozszerzonej rzeczywistości? Ciekawe jak zachowa się HoloLens w przypadku gdy klucze będą schowane w kieszeni lub w szufladzie.

microsoft ar lost keys 2016 12 30 01

Ja wolałbym wykorzystać HoloLens do brdziej praktycznych zastosowań jak praca, czy... zabawa.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube