ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Drony i zdalnie sterowany kajak w służbie nauki

Statek badawczy Sally Ride

Nowe technologie otwierają przed nami nowe możliwości i nowe perspektywy. Pozwalają też spojrzeć na "stare rzeczy" nowym wzrokiem. Najlepszym przykładem są oczywiście drony, których zastosowanie z dnia na dzień jest coraz większe, i które też potrafią zmienić nasze spojrzenie na otaczający nas świat.

Dowieść tego chcą naukowcy z Scripps Institution of Oceanography, którzy na pokładzie statku badawczego Sally Ride przetestowali kilka zdalnie sterowanych pojazdów. W puli testowanych urządzeń znalazły się nie tylko drony, ale i zdalnie sterowany kajak. Wykorzystane drony nie należą jednak do takich, które możemy spotkać w Amazonie itp. komercyjnych rozwiązaniach. I nie chodzi tu o wykorzystanie różnego rodzaju aparatury naukowej. Drony współpracujące z załogą Sally Ride są połączone ze statkiem przy pomocy długiego na ok. 30 metrów przewodów, który dostarcza im zasilanie. Dzięki temu drony mogą przebywać w powietrzu praktycznie nieograniczony czas. Na pokładzie są też drony, które mogą latać dalej na odległość nawet kilometra. Z obu rodzajów dronów przesyłany jest na żywo obraz do operatora.

DSC 0267

Zdalnie sterowany kajak

Z kolei zdalnie sterowany kajak oferuje znacznie więcej możliwości prowadzenia badań. Docelowo ma być wyposażony we wszelkiego rodzaju czujniki oceanograficzne, na razie jednak zamontowano na nim tylko kamerę sportową GoPro, światła oraz akumulatory i oczywiście system komunikacyjny. Według naukowców kajak ma służyć w przyszłości do prowadzenia pomiarów z dala od kadłuba statku który mógłby wpłynąć na mierzone parametry.
Kajak wyposażono w silnik o mocy 7KM, który może być zdalnie włączany i wyłączany. Zainstalowane na jego pokładzie oprogramowanie śledzi prędkość, głębokość i kilka innych parametrów związanych z poruszaniem się łódki.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube