ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Bezpieczeństwo cybernetycznych urządzeń medycznych

Implant elekroniczny

Coraz większa liczba cybernetycznych implantów, które wspomagają chorych powoduje, że niektórzy z ich użytkowników zaczęli obawiać się ataków, które mogą wpłynąć na ich życie. I nic dziwnego, bo jeśli nowej generacji rozruszniki serca, pompy insulinowe i tego typu urządzenia mogą się komunikować drogą radiową, to co stoi na przeszkodzie by taką transmisję przechwycić i np. zaszantażować ofiarę?

Problem stał sie na tyle poważny, że w USA przygotowano wytyczne w sprawie ochrony urządzeń medycznych wszczepianych chorym. Na początek amerykanie chcą, by producenci zaczęli monitorować i wykrywać luki w swoich produktach. Raportowanie takich luk ma być sformalizowane, każda wykryta dziura ma być zbadana i oceniona pod kątem ryzyka dla pacjenta. I oczywiście każda taka dziura ma być jak najszybciej załatana.
Według FDA (Food and Drug Administration) przygotowane wytyczne biorą pod uwagę dzisiejszą rzeczywistość i to, że zagrożenia cyberbezpieczeństwa s prawdziwe, ciągle obecne i ciągle się zmieniające. Przygotowane przez urzędników zalecenia mają być stosowane do wszystkich urządzeń medycznych zarówno tych, które są już obecne na rynku, jak i nowych produkowanych i projektowanych. Jednym z przyczynków do powstania wytycznych było zbadanie produktów ST. Jude Medical. Okazało się, że produkowane przez tę firmę urządzenia pozbawione są najbardziej podstawowych zabezpieczeń.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube