Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Przewody jak klocki LEGO

Przewody jak klocki LEGO

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda we współpracy z inżynierami Departamentu Energii opracowali niezwykle cienkie przewodu, które mają nadzwyczajne właściwości. Jedną z ich cech jest grubość 3 atomów.

Tak cienka grubość była możliwa do uzyskania dzięki zastosowaniu struktury w kształcie diamentu. Taka budowa pozwala przewodzić elektryczność bez strat, co może się okazać rewolucją w przemyśle. Konstrukcja przewodów została oparta na metodzie budowy wykorzystywanej w klockach LEGO. Proces budowy przewodu zaczyna się od połączenia atomów siarki w kształt diamentu. Następnie atomy są łączone z jonami miedzi tworząc moduł nanodrutu, który można połączyć z innymi modułami, na podobnej zasadzie jak w przypadku klocków. Dzięki przyciąganiu pomiędzy diamentowymi strukturami, moduły "zatrzaskują się" tworząc jeden długi przewód. Proces trwa bardzo krótko, dzięki czemu przygotowanie takiego superdrutu zajmuje tylko pół godziny.
Nowy sposób produkcji przewodów ma też inne zalety. Niewielka grubość pozwala na budowę nowych, bardzo precyzyjnych konstrukcji elektrycznych. Budowa przewodu, atom po atomie pozwala w efekcie końcowym uzyskać przewód o całkiem nowych właściwościach, takich których w żaden inny sposób nie dałoby się osiągnąć. Może to doprowadzić do powstania zupełnie nowych materiałów o właściwościach elektrycznych, a przewody przewodzące prąd bez strat mogą zapoczątkować nową erę wydajności elektrycznych. Otwierają też drzwi do projektowania i produkcji odzieży o właściwościach elektrycznych.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube