Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA bada roślinność w wodach polarnych przy pomocy lasera

NASA bada roślinność w wodach polarnych przy pomocy lasera

Laser kojarzy się nam głównie z bronią lub wysoce specjalizowanymi urządzeniami medycznymi i badawczymi. Tymczasem NASA wykorzystuje go również do pomiaru poziomu planktonu w wodach arktycznych.

Powyższe badania prowadzone są w ramach projektu Cloud-Aerosol LIdar with Orthogonal Polarization (CALIOP) realizowanego przy pomocy specjalnie do tego przygotowanego satelity. Umieszczony na nim laser pozwala dokonywać pomiarów bez względu na pogodę. Wcześniej NASA mogło dokonywać takich pomiarów mierząc odbicie słońca od powierzchni wody, tymczasem system LIDAR nie potrzebuje zewnętrznego źródła światła by sprawdzić liczbę roślin morskich.
NASA, wbrew pozorom nie skupia się jedynie na badaniach pozaziemskich. Naukowcy zatrudnieni przez agencję prowadzą również badania na Ziemi licząc, że ich wyniki będzie można wykorzystać podczas eksploracji kosmosu. Poziom planktonu, który jest badany przy pomocy lasera, sprawdzany jest od 2006 roku. Naukowcy chcą w ten sposób zrozumieć zależności w ekosystemach polarnych, gdzie zmiana pokrywy lodowej wpływa na równowagę życia biologiczengo.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube