Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA bada roślinność w wodach polarnych przy pomocy lasera

NASA bada roślinność w wodach polarnych przy pomocy lasera

Laser kojarzy się nam głównie z bronią lub wysoce specjalizowanymi urządzeniami medycznymi i badawczymi. Tymczasem NASA wykorzystuje go również do pomiaru poziomu planktonu w wodach arktycznych.

Powyższe badania prowadzone są w ramach projektu Cloud-Aerosol LIdar with Orthogonal Polarization (CALIOP) realizowanego przy pomocy specjalnie do tego przygotowanego satelity. Umieszczony na nim laser pozwala dokonywać pomiarów bez względu na pogodę. Wcześniej NASA mogło dokonywać takich pomiarów mierząc odbicie słońca od powierzchni wody, tymczasem system LIDAR nie potrzebuje zewnętrznego źródła światła by sprawdzić liczbę roślin morskich.
NASA, wbrew pozorom nie skupia się jedynie na badaniach pozaziemskich. Naukowcy zatrudnieni przez agencję prowadzą również badania na Ziemi licząc, że ich wyniki będzie można wykorzystać podczas eksploracji kosmosu. Poziom planktonu, który jest badany przy pomocy lasera, sprawdzany jest od 2006 roku. Naukowcy chcą w ten sposób zrozumieć zależności w ekosystemach polarnych, gdzie zmiana pokrywy lodowej wpływa na równowagę życia biologiczengo.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube