Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Antymateria da się zmierzyć

Antymateria w trakcie pomiru

Jedni w nią wierzyli, inni odkładali na półkę z fantastyką. Naukowcy jednak jakiś czas temu udowodnili, że antymateria istnieje. A teraz nauczyli się ją mierzyć.

Jak zmierzyć coś czego nie ma? W końcu antymateria to zaprzeczenie materii, czegoś istniejącego, fizycznego. Jednak fizycy z CERN dokonali tego i zmierzyli "to coś" czego nei ma a jest. Oczywiście pomiar nie jest czymś prostym, jest to dość skomplikowany proces. Polega on na tym, że do próbówki próżniowej, z tzw. pułapki magnetycznej wstrzykiwane są pozytony (czyli elektrony naładowane dodatnio) i antyprotony (czyli protony o ładunku ujemnym). Dzięki temu w próbówce powstaje niewielka liczba antyatomów i istnieją na tyle długo, że da się je zmierzyć. W kolejnym kroku naukowcy omiatają laserem antymaterię badając zmianę poziomu energii pozytonów, w efekcie czego otrzymują widmo liniowe.
Wyniki, jak nie trudno się domyślić, nie szokują. Antywodów zachowuje się jak wodór, tyle że z odwróconym ładunkiem. Jedno jest jedna pewne - naukowcy znów będa musieli przewartościować swój świat i postarać się na nowo go zrozumieć. A potem przetłumaczyć to dla nas. Zwłaszcza, że ekpertyment, w którym dokonano pomiaru pokazał coś, czego nikt się nie spodziewał. Do tej pory uważano, że materia i antymateria po spotkaniu ulegną zniszczeniu. Tymcasem tak się nie stało. Dlaczego?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube