Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Reaktory fuzyjne naszą przyszłością

Reaktor fuzyjny

Wszyscy wiemy, że zapasy naszych źródeł energii maleją. Ekolodzy biją na alarm, budowanych jest coraz więcej elektrowni słonecznych, wiatrowych i wodnych. Ponieważ jednak ciągle się rozwijamy, nasze potrzeby energetyczne rosną, a to oznacza, że wspomniane zasoby energetyczne nie zapewnią nam wystarczającego poziomu. Elektrownie jądrowe budzą wiele obaw, dlatego coraz większą uwagę kieruje się na reaktory fuzyjne.

Problemem w przypadku tych reaktorów jest utrzymanie, niezbędnej do generowania energii, gorącej plazmy. Naukowcom z Korei Południowej udało się utrzymać stan plazmy przez 70 sekund, co jest wielkim sukcesem. Udało się to dzięki odpowiedniej kombinacji nie indukcyjnej wysokiej mocy wiązki neutralnej, która pozwoliła osiągnąć stan plazmy, której ciepło było przekazywane na specjalne odbiorniki, przy pomocy specjalnych rozwiązań, jak np. wirującego pola 3D. Przy okazji opracowano kolejne rozwiązanie, bardziej praktyczne, które powinno pozwolić na otrzymanie wyższego ciśnienia przy stosunkowo niskich temperaturach.
Co prawda jest jeszcze długa droga do otrzymania takiej energii termojądrowej, która będzie dla nas możliwa do wykorzystania, jednak wysiłki takich naukowców jak Ci z Korei powodują, że z każdym takim badaniem staje się ona krótsza. Być może dożyjemy czasów, gdy reaktor fuzyjny stanie się rzeczywistością. I wtedy spełni się marzenie wszystkich tych, którzy chcą czystszej, bezpieczniejszej i bardzie wydajnej elektrowni od tych, które oferują dzisiejsze reaktory jądrowe.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube