Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

US Navy chwali się swoimi łodziami dronami

Swarmbots w akcji

Chociaż USS Zumwalt, zdalnie sterowany niszczyciel US Navy ma pewne problemy i jego testy się przeciągają, to Marynarka USA nie porzuca myśli o bezzałogowych łodziach, które uczestniczyłyby w działaniach floty. Poza wspomnianym niszczycielem testuje również małe, szybkie łodzie nazwane "swarmbots".

Testy łodzi przeprowadzono w zatoce Cheaspeake i jak twierdzą mądre głowy z US Navy, ich wyniki są bardzo obiecujące. Office of Naval Research (ONR), w przeprowadzonych testach wykorzystał cztery sztywne kadłuby z pontonów, by pokazać zdolność współpracującego ze sobą zespołu takich dronów. Ich zadaniem było zbadanie zbliżających się nieznanych obiektów i przekazanie odpowiedniej informacji do kierującego nimi operatora. Tego typu drony mogą również być wykorzystane do realizacji nudnych zadań, takich jak np. patrolowanie akwenów portowych.
W trakcie testów, ONR pokazał również, jak tego typu łodzie mogą ze sobą współpracować podczas eskorty większych statków oraz wspólne działanie przy innych zagrożeniach. Podczas testów przećwiczono również współpracę i taktykę pracy w zespole takich łodzi bez ludzkiej obsady. Taki sposób wykorzystania łodzi wymaga tylko kilku operatorów, a nie pełnej 3-4 osobowej załogi na każdej z nich. Dzięki temu jest to tańsze i oczywiście bezpieczniejsze dla ludzi.
Dla US Navy takie wykorzystanie łodzi ma jeszcze jeden plus. Kadłubów w magazynach jest dużo, a zainstalowanie zestawu do zdalnego sterowania jest szybkie i tanie. A o to przecież chodzi - szybko zastąpić zniszczone lub uszkodzone zasoby.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube