Dysk WD My Passport 2TB

Prosty dysk o dużej pojemności

Więcej...

Goclever 3D Printer Invention

Ręczna drukarka 3D dla każdego

Więcej...

Edimax AC 1200 EW-7822ULC

Adapter WiFI od Edimax

Więcej...

Air Live Smart Home Kit

Podstawa to dom pod kontrolą

Więcej...

Cooler Master Mastermouse Pro L

Tania mysz Pro

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA testuje spadochrony powrotne dla satelitów

Kosmiczny spadochron

Udowodniono już, że człowiek może wyskoczyć w kosmosie z kapsuły, wejść w atmosferę i przy pomocy spadochronu wylądować. Dlaczego więc nie wykorzystać tego samego dla satelit, którym kończy się życie na orbicie? Zamiast bezwładnie spadać i rozbijać się, mogą przecież "miękko" lądować.

Pierwszy spadochron - Exo Brake - opracowany w laboratoriach NASA został już wyniesiony w kosmos. Jego zadaniem jest w bezpieczny sposób sprowadzić na ziemię małe satelity. Test skuteczności takiego lądowania wykonany zostanie w 2017 roku. Spadochron wykonany w kształcie krzyża, ma być wystrzelony z tyłu satelity by zwiększyć opór, a tym samym zmniejszyć prędkość schodzenia, podczas przechodzenia obiektu z orbity w dolne części atmosfery.
Oczywiście aby upewnić się, że proces lądowania będzie przebiegał prawidłowo, Exo-Brake będzie kontrolowany przez operatorów na ziemi. Będą oni mogli dostosowywać system mechanicznych rozpór oraz napięcie elastycznego sznurka, na którym zamontowano spadochron. Pozwoli to na kontrolowanie wytwarzanego przez spadochron oporu, a tym samym lotu satelity. Wszystko zostało wcześniej przetestowane w symulatorze, ale dopiero rzeczywiste warunki pokażą, jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce.
Exo-Brake jest częścią większego eksperymentu, nazwanego Technology Education (TechEdSat-5), w ramach którego testowana jest również awionika pokładowa, która wykorzystuje mikroprocesor Edison Intela. Jeśli testy się powiodą NASA planuje zbudować większe spadochrony, które pozwolą sprowadzać na dół pojazdy, które będą transportować ładunki na Marsa i inne ciała niebieskie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube