ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

DARPA zrobi grę by opracować taktyki walki dronami

DARPA przygotowuje zasady walki dronami

Rozwój technologii zmienia dzisiejsze pole walki, to jest chyba zrozumiałe dla każdego. I chyba nikt się nie zdziwi gdy powiem, że wojsko poważnie myśli o wykorzystaniu dronów. I oczywiście nad takim projektem pracuje DARPA.

Największym problemem z jakim spotykają się żołnierze to zdobywanie (lub wyzwalanie) miast. Każdy załom, każda klatka schodowa, garaż itp. to miejsce na potencjalną zasadzkę. Tego typu miejsca mają teraz badać drony zapewniając obraz prowadzącemu je operatorowi. Wojsko już testuje tego typu rozwiązania, natomiast zadaniem DARPA jest opracowanie odpowiedniej taktyki. I chce do tego zatrudnić graczy.
Program, który ma wypracować najlepszą taktykę walki z wykorzystaniem dronów, nazwano OFFensive Swarm-Enabled Tactics (OFFSET). Jego założenia przewidują opracowanie ponad stu różnych taktyk do wykorzystania przez małe trutnie. Sterowanie nimi odbywać się ma przy użyciu wygodnego interfejsu, być może przy pomocy wirtualnej rzeczywistości, rozszerzonej rzeczywistości a może poleceń głosowych lub gestów. Sponsorzy projektu są otwarci na propozycje. Ma być przede wszystkim prosty i wygodny.
Taktyki mają być wypracowane dzięki specjalnej grze, która zostanie przygotowana w ramach OFFSET-u. Udostępniona w sieci pozwoli graczom planować różne działania, realizować różne cele, a analitycy DARPA przeanalizują to potem i wybiorą najlepsze wypracowane przez graczy taktyki do zastosowania w praktyce.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube