Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nanotechnologia pomaga budować mniejsze noktowizory

Obraz z noktowizora

Noktowizor to dziś obowiązkowe wyposażenie każdego żołnierza. Jednak pomimo tego, że od wynalezienia tego urządzenia minęło 90 lat, wciąż ma ono spore rozmiary. I ciągle wymaga zewnętrznego zasilania, które ma wpływ na ciężar okularów. Na szczęście jest coś takiego jak nanotechnologia, która pomoże znacznie zmniejszyć dzisiejsze noktowizory.

Konwencjonalne noktowizory działają na zasadzie tzw. kaskadowej emisji wtórnej. Polega ona na tym, że soczewki gogli pobierają światło z zewnątrz sięgając granicy światła widzialnego i podczerwieni. Następnie fotony są zamieniane na elektrony i przepuszczone przez próżnię, w której umieszczono płytkę usianą milionami małych otworów. Elektrony przechodząc przez otwory uruchamiają reakcję łańcuchową, która uwalnia setki innych elektronów, w tym samym wzorze co oryginalny foton. Elektrony uderzają w płytkę fosforyzującą, co prowadzi do stworzenia charakterystycznego zielonego obrazu. Problem w tym, że aby proces był skuteczny, wymaga tysięcy woltów do generowania odpowiedniej liczby elektronów
Nowe rozwiązanie opracowane przez australijskich naukowców wykorzystuje nanostrukturę z arsenku galu, która robi w zasadzie to samo, co opisałem powyżej, ale bez lamp próżniowych. Dzięki temu cała konstrukcja może być mniejsza i lżejsza. Nanostruktura jest zdolna do zmiany natężenia światła, zmiany jego kształtu i jednocześnie zmiany jego barwy. Według Mohsena Rahmani, jednego z członków zespołu naukowców, kiedy uda się wyprodukować nanostrukturę na płaskiej powierzchni takiej jak szkło, na koniec dnia będzie można zamienić ciemność nocy w półmrok.
Niestety, nowe rozwiązanie nadal wymaga zewnętrznego źródła energii, ale wystarczy tu już ułamek mocy stosowanej przy klasycznym noktowizorze. A ponieważ nanostruktura jest w praktyce cienka folią - podobną jaką stosuje się przy ogniwach drukowanych - drastycznie to zmniejsza wielkość i ciężar nowych noktowizorów.
Projekt został zrealizowany pod patronatem (i za pieniądze) DARPA i ma być dalej rozwijany.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube