Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Naukowcy odtworzyli twarz legendarnego szkockiego króla

Robert Bruce wg Mela Gibsona

Robert Bruce, średniowieczny wojownik, bohater i król Szkocji stanowi nie lada zagadkę od wielu już lat. Mieliśmy okazję poznać go - choć tylko szczątkowo - za przyczyną Mela Gibsona i jego Breavhearta. Nam może on jawić się jako niepewny, chwiejny przywódca (chociaż ostatnie sceny filmu pokazują co innego), jednak dla Szkotów jest to jedna z ważniejszych osób w ich historii. O ile jednak zachowały się opisy jego wyczynów, nie zachował się żaden opis tego, jak on wyglądał.

Nad odtworzeniem wizerunku Bruce'a pracowali naukowcy z Uniwersytetu w Glasgow i Liverpoolu. To dzięki nim i technice cyfrowej, Szkoci mogą się w końcu dowiedzieć jak wyglądał ich bohater walczący z angielskim okupantem. Naukowcy oparli swoją rekonstrukcję oblicza Roberta Bruce'a na czaszce przechowywanej w Royal College of Surgeons. Została ona wydobyta z grobu w Dunfermline Abbey w roku 1818-19, mauzoleum średniowiecznych monarchów Szkocji. Po ekshumacji wykonano odlew głowy, po czym oryginalny szkielet i czaszka zostały ponownie pochowane w grobowcu.
Na bazie wykonanego odlewu, specjaliści mogli odtworzyć zarówno strukturę mięśni, jak również określić rysy twarzy. Wykorzystano tu tę samą technologię, którą zastosowano w przypadku czaszki angielskiego króla Ryszarda II, którą odkryto w 2012 roku. Ponieważ badacze korzystali z odlewu, nie mogli niestety zbadać DNA, przez co nie mogli określić koloru oczu, włosów czy skóry. Mimo to, jest to najbardziej realistyczny wygląd Roberta Bruce'a jaki można było osiągnąć. Widać, że był on potężnym mężczyzną, chociaż niestety nie całkiem zdrowy. Historycy od dawna podejrzewali, że cierpiał on na chroniczną dolegliwość, być może trąd, ze względu na zniekształcenia w górnej części szczęki i nosa.

robertofbruce

Robert Bruce wg naukowców

A naukowcy już zacierają ręce i szukają kolejnych szkieletów, które mogliby cyfrowo "ubrać" w ciało.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube