Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

TSMC planuje budowę fabrykę układów 3nm

W 2022 będą układy 3nm

Nie tak dawno pisałem o pierwszych układach wykonanych w technologii 10nm, które opuszczają fabrykę Samsunga, a tymczasem TSMC już planuje budowę fabryki, w której będą produkowane układy w technologii 3nm.

Pod koniec sierpnia do sieci wyciekła informacja, że Taiwan Semiconductor Manufacturing oraz Apple pracują nad układem A11, który ma być wykonany w technologii "gęstszej" niż 10nm. Miał o być montowany w nowej generacji iPhonów. Być może to właśnie te plany spowodowały uruchomienie projektu, w raach którego ma być wybudowana nowa fabryka. Mają w niej być produkowane układy 5nm i 3 nm już w 2022 roku. Na budowę, firma planuje wydać 16 miliardów dolarów.

Oznacza to, że z jednej strony firma zwiększy swoje moce produkcyjne, z drugiej bierze lekki oddech w wyścigu miniaturyzacji układów. Co nie znaczy, że w nim nie uczestniczy. Głównym konkurentem jest Intel, który twierdzi że jako pierwszy będzie produkowała procesory poniżej 10nm, chociaż też przyznaje że fabryki takich układów są coraz droższe. To powoduje spowolnienie cyklu innowacyjnego w tej branży z dwuletniego na trzyletni, chociaż trzeba przyznać, że jeśli weźmie się pod uwagę pojawiające się w sieci informacje, trudno się z tym zgodzić.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube