Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

50 milionów PS4 w rękach graczy

PlayStation 4

W maju Sony poinformowało o przekroczeniu pułapu 40 milionów sprzedanych sztuk PlayStation 4. W grudniu, firma pochwaliła się przekroczeniem 50 milionów. To prawie półtora roku szybciej, niż w przypadku PS3.

Podana liczba sprzedanych konsol obejmuje PS4 Pro oraz nową wersję Slim. To co ważne, to że te 50 milionów to faktycznie urządzenia, które trafiły do rąk graczy, a nie do sklepów.
Podobnie dobry wynik zarejestrowano w przypadku oprogramowania. Sony chwali się, że 4 grudnia sprzedano 369,6 milionów gier w dystrybucji detalicznej i cyfrowej. Jak łatwo policzyć, przypada to ok. siedmiu gier na konsolę.
Niestety, nie ma (przynajmniej na razie) żadnych statystyk, które powiedziałyby ile zestawów PlayStation VR trafiło w ręce graczy żądnych przygód w wirtualnej rzeczywistości. Jego sprzedaż rozpoczęto w październiku i wg słów Jima Ryan - CEO SCEE - chętnych czekających na to akcesorium były setki tysięcy. Według firmy analitycznej SuperData łączna sprzedaż zestawu do końca 2016 roku przekroczy 750 tysięcy sztuk.
Największy konkurent Sony, Microsoft, już jakiś czas temu przestał "chwalić się" swoim statystykami sprzedaży. Xbox One ciągnie się w tle za japońską firmą i chociaż Xbox One S trochę ożywił sprzedaż, to i tak Jedynka ciągnie się daleko w ogonie. Niektóre firmy analityczne szacują, że Microsoft sprzedał ok. 25-30 milionów Xbox One. Czyli mnij więcej połowę tego co sprzedali Japończycy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube