Goclever Sound Club Rugged Mini

Głośnik na majówkę

Więcej...

Somic VRH 360

Słuchawki do gier VR

Więcej...

Elegancki dysk SSD

ADATA SE730 250GB

Więcej...

MiVia Essential 350

Opaska z technologią NASA

Więcej...

ADATA SC660H 256GB

Dysk SSD "do normalnej" pracy

Więcej...

Ciekawe statystyki


W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Sklep muzyczny

Zaprojektuj swojego wymarzonego drona

Dron

Większość dostępnych dziś dronów posiada cztery lub mniej wirników. Są więc do siebie w mniejszym lub lepszym stopniu podobne. Jeśli więc chcecie zaprojektować model wyróżniający się na tle innych np. dodatkowym wirnikiem, czeka Was długi proces projektowania i składania. Może w tym pomóc przygotowany przez MIT program.

Computer Science and Artificial Intelligence Laboratory (CSAIL) to pierwsza platforma, która pozwala zaprojektować, przetestować i w końcu zbudować swojego własnego drona. Przygotowany interfejs umożliwia dobranie śmigieł, wirników oraz konstrukcji, na której to osadzimy z bazy elementów przygotowanych przez MIT. Program jest w stanie również wyliczyć wielkość, kształt i strukturę pojazdu i oczywiście przedstawić to przy pomocy odpowiedniej grafiki. Projektant dostanie również wsparcie przy obliczeniach ładowności, doboru baterii oraz kosztów materiałów. Przygotowane narzędzia policzą moment obrotowy oraz dobiorą wszystkie inne parametry pozwalające dronom na start, lot i lądowanie w różnych warunkach.
Platforma pozwalająca na projektowanie drony umożliwia budowę pojazdów bezzałogowych w różnych kształtach i o różnych możliwościach. Dzięki temu, rynek tych pojazdów może powiększyć się nowe modele, które mogą być wykorzystane do całkiem nowych zadań. Może to doprowadzić do powstania nowych, trwalszych baterii, lepszej jakości kamer montowanych na dronach i oczywiście lepszych, trwalszych a jednocześnie lżejszych konstrukcji.
Kod aplikacji jest dostępny na GitHub, więc jak ktoś chce spróbować swoich sił - droga wolna.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube