ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Możemy odzyskać stracone wspomnienia

Mózg może odzyskać stracone wspomnienia

O tym, że nasz mózg jest niezwykle skomplikowanym organem, nie trzeba nikogo przekonywać. Rejestruje on wszystkie zdarzenia zapisując je w pamięci, czasami jednak w wyniku różnych urazów nasze wspomnienia giną. Do tej pory naukowcy uważali, że możemy je zachować tylko wtedy, gdy odpowiednie neurony są aktywne. Okazuje się, że to nie do końca prawda.

Przez długi czas naukowcy uważali, że pamięć można odzyskać tylko wtedy gdy odpowiednie połączenia nerwowe w mózgu nie zostały uszkodzone. Niedawno jednak odkryli, że małe wstrząsy elektryczne mogą pobudzić połączenia neuronowe i ożywić niedawne wspomnienia. Okazuje się, że mózg przenosi wspomnienia w stan uśpienia, w którym są one niedostępne, ale przy odpowiedniej stymulacji może je ponownie "obudzić". Jest to dobra wiadomość dla osób, które cierpią z powodu utraty pamięci.
Niestety, nie da się tej metody zastosować do wspomnień z pamięci długotrwałej. Prawdopodobnie, do ich odzyskania trzeba wykorzystać inną technikę, ale możemy być pewni, że prędzej czy później naukowcy znajdą i na to sposób. Dotychczasowe badania i szansa na odbudowę pamięci krótkotrwałej nie tylko zwiększają naszą wiedzę o mózgu, ale dają szansę na znalezienie lekarstwa na chorobę Alzheimera i inne tego typu schorzenia.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube