Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Słona powierzchnia Ceres

Powierzchnia Ceres

W czasie gdy oczy świata zwrócone są na Marsa i przygotowania do jego kolonizacji, NASA prowadzi badania innych obiektów w naszej okolicy analizując zdjęcia dostarczone przez wysłane wcześniej satelity. Jednym z nich jest Dawn, który okrąża planetę karłowatą Ceres. Na bazie ostatnich zdjęć naukowcy wysnuli wniosek, że na jej powierzchni znajduje się sól.

Niby prosta rzecz - sól. Ale skąd się ona mogła wziąć na powierzchni obiektu pozbawionego atmosfery? Zacznijmy jednak od tego, jak doszło do tego, że naukowcy wysnuli taki wniosek. Sonda Dawn okrąża planetę na orbicie 1.480 km. W październiku wykonana nowe zdjęcia w wysokie rozdzielczości z innej, nowej perspektywy. Jak cel ustawiono najjaśniejszy, a jednocześnie najsławniejszy punkt na Cerse - krater Occator. I to właśnie nowe zdjęcia w połączeniu z jasnością, pozwoliły naukowcom wyciągnąć wniosek o tym, że krater jest wykonany z soli. Według specjalistów, w wyniku zderzenia z meteorytem, który spowodował powstanie krateru spod powierzchni wydostała się woda, która natychmiast odparowała, a zawarta w niej sól osadziła się na ścianach.
Poza zbliżeniami Occator naukowcy z NASA zaprezentowali zdjęcie Ceres, widzianej z orbity. Wygenerowano je jako nakładkę zdjęć zrobionych przy pomocy filtrów czerwonego, zielonego i niebieskiego. Poniżej widać to zdjęcie z jasnymi punktami, które analizują naukowcy. W kolejnym kroku, przy następny przelocie obok Ceres, Dawn ma zebrać nowe dane, które pozwolą zbadać skład powierzchni planety. Czy to się uda? Zobaczymy.
Ceres to planeta karłowata krążąca wewnątrz pasa planetoid między orbitami Marsa i Jowisza. Jest największym z ciał krążących wewnątrz tego pasa. Została odkryta 1 stycznia 1801 roku przez Giuseppe Piazziego, głównego astronoma Uniwersytetu w Palermo (Sycylia). Obiega ona Słońce w średniej odległości 2,77 AU (jednostki astronomicznej), a jej rozmiary wynoszą około 975×909 kilometrów przy średniej gęstości wynoszącej około 2,08 g/cm3. Od 6 marca 2015 roku, planeta badana jest przez sondę Dawn.

ceres naked eye

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube