Rapoo V280

Ciekawa mysz dla graczy

Więcej...

JBL Inspire 700 for Women

Słuchawki stworzone specjalnie dla kobiet

Więcej...

Navitel DVR MSR700

Mała, ale sprawna kamera samochodowa

Więcej...

Genesis GX58

Mysz dla snajperów

Więcej...

Asustor AS3204T

Skromny ale potężny NAS

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

NASA puszcza balony na Antarktydzie

NASA puszcza balony

Panuje prawdziwa epidemia na balony. Jedni skaczą, inni badają pogodę, kolejni chcą przy ich pomocy propagować Internet, a jeszcze inni chcą przy ich pomocy badać promieniowanie kosmiczne. I co? Nie ma balonowej epidemii?

A poważniej, NASA rozpoczęła testy na Antarktydzie, w których wykorzystywane są balony. Miejsce wybrano nie przypadkowo, i nie tylko ze względu na ciągle świecące słońce. Na tym zimnym kontynencie wieją wiatry, które są w stanie utrzymać balon na odpowiedniej wysokości. I te zalety tego miejsca NASA chce wykorzystać. Agencja jest zdeterminowana by przy pomocy balonów rzucić światło na tajemnice kosmosu. Naukowcy z University of Maryland chcą zbadać skład chemiczny i gęstość w górnej części stratosfery. Kolejne dwa eksperymenty są równie ambitne. Drugi balon "obsługiwany" przez naukowców z University of Hawaii będzie zbierał dane związane z reakcjami wewnątrz rdzeni gwiazd. W tym celu będzie analizował neutrina uwalniane w tych reakcjach. Kolejny, trzeci balon oddano w ręce specjalistów z University of Arizona, którzy będą badać cykle życia materii między gwiazdami.
Niezależnie od zaplanowanych badań, każdy z balonów będzie dokonywał przelotu nad biegunem południowym na wysokości ok 38.7 km. Lot powinien potrwać 20 dni - na to przynajmniej szykuje się NASA.
Badania ambitne, plany ambitne... na pewno się powiodą, a nasza wiedza o wszechświecie znów się powiększy.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube