Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Religia i hazard mają taki sam wpływ na mózg

Religia i hazard mają taki sam wpływ na mózg

Według najnowszych badań "znalezienie" Jezusa i zdobycie prestiżowej nagrody uaktywnia w mózgu te same obwody. Krótko mówiąc modlitwa i zwycięstwo w rywalizacji działają na nas w ten sam sposób.

Naukowcy przebadali funkcjonalnym rezonansem magnetycznym mózgi 19 mormonów, którzy spędzali czas na modlitwie, czytaniu pism i słuchaniu kazań. Badania wykazały, że w tym czasie w mózgu pobudzane były obszary związane z nagrodą i przyjemnością. Podczas skanowania fMRI (czyli funkcjonalnym rezonansem magnetycznym) wykazywały aktywność te części mózgu, które odpowiadają za skupienie, postrzeganiem znaczenia lub nowości. Jednak związek pomiędzy doświadczeniami duchowymi i obwodami nagrody w mózgu sugeruję, że uczestnictwo w modlitwach itp. działaniach może być traktowane przez mózg jako trening, co przekłada się na klasyczną formę odruchów Pawłowa. Oznacza to, że bez względu na to w co wierzymy, nasz mózg traktuje to tak samo (co mnie niebędącego naukowcem nie dziwi).
Według jednego z naukowców jest wielce prawdopodobne, że niektórzy ludzie są bardziej podatni na znajdowanie przyjemności w religii niż inni. Co ciekawe, te same uczucia (czyli są pobudzane są te same obszary mózgu), występują u osób niereligijnych, które np. oglądają obrazy patriotyczne, spokojne sceny przyrody lub gdy rozważają głębokie idee naukowe.
Po dotychczasowych badaniach naukowcy doszli do wniosku, że potrzebne są dalsze badania (jakżeby inaczej). Tym razem chcieliby kompleksowo przeskanować cały mózg, a nie tylko jego fragmenty, podczas tzw. wysiłku duchowego.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube