ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pistolet dalekiego zasięgu na drony

Drongun

Za parę lat nasze niebo zaroi się od dronów. Już teraz jest ich sporo, a będzie ich jeszcze więcej. I od dawna już spędzają sen z powiek specjalistom od bezpieczeństwa. Od chwili gdy pierwszy dron wystartował, zaczęto się zastanawiać jak takie zdalnie sterowane pojazdy neutralizować. Opracowano kilka metod, które niestety mają jedną wspólną cechę - są skuteczne na krótkim zasięgu. Na szczęście na ryku pojawił się nowy szeryf - DroneShield.

DroneShield to firma, która jak sama nazwa wskazuje chce wspierać wszystkich tych, którym nie podobają się latające wokół ich posesji drony. Firma szybko stała się światowym liderem w detekcji dronów, a teraz nie tylko potrafi je zlokalizować, ale i ustrzelić. Specjaliści z tej firmy zaprojektowali DroneGun, broń, która potrafi zakłócić komunikację drona z nadajnikiem i zmusić go do lądowania lub powrotu do bazy. Cechą, która wyróżnia tę broń na tle innych jest zasięg - prawie 2 km.

Jak na dobrą broń przystało, nie jest ona lekka. Na szczęście waga 6 kg nie jest na tyle duża, by jedna osoba nie mogła się nią posługiwać. Jej zaletą jest prosta obsługa, nie wymaga specjalistycznych szkoleń. Na razie nie została ona certyfikowana, nie może więc być legalnie używana. Na pewno jednak jest to tylko kwestią czasu, by została ona udostępniona żołnierzom i służbom ochrony - powstrzymanie niebezpiecznego drona z tak dużej odległości, to coś na czym każdemu będzie zależeć.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube