ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Nowe baterie, nowy sposób magazynowania energii - będzie przełom?

Bateria z grafenem

Baterie, akumulatory - wydajne magazyny energii, które dziś stały się jednym z najważniejszych i najbardziej pożądanych akcesoriów. To od nich zależy praca naszych urządzeń: smartfonów, tabletów a nawet samochodów. Chcemy więc wydajnych, bardzo wydajnych baterii. I mamy na to szanse.

Naukowcy z University of Central Florida stworzyli prototyp superbaterii. Może być ładowana nawet 30.000 razy. Może mieć ładunek pozwalający na zasilanie 20 razy dłużej niż baterie stosowane do tej pory. I może być ultraszybko ładwana. Wszystko dzięki temu, że zastosowano całkiem nowe sposób gromadzenia ładunku.
Naukowcy zrezygnowali z baterii, która generowała energię elektryczną w wyniku reakcji chemicznej. Zamiast tego, ładunek gromadzony jest na powierzchni materiału. w ten sposób można zgromadzić znacznie więcej ładunku, zwłaszcza jeśli do jego gromadzenia użyje się grafen. Takie dwuwymiarowe arkusze mogą pomieścić naprawdę sporo ładunku. A jeśli weźmiemy pod uwagę, że grafen może mieć grubość atomu lub dwóch, to takich płytek można w standardowej wielkości baterii umieścić... dużo, naprawdę dużo.
Na razie naukowcy przygotowali prototyp, jednak to co zaobserwowano na jego przykładzie budzi duże nadzieje. Zanim takie baterie trafia na rynek wymaganych jest jeszcze sporo badań i innych działań, ale już teraz wiadomo, że warto podążać w tym kierunku. Nowa bateria wielokrotnie przewyższa konwencjonalne baterie pod względem mocy, zgromadzonej energii i trwałości cyklicznej.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube