ZOTAC Zbox PI225 pico

Komputer kieszonkowy

Więcej...

PocketBook InkPad 3

Nowy czytnik PocketBoook

Więcej...

Philips 245C

Ultra cienki monitor

Więcej...

MyKronoz ZeFit 4HR

Wodoodporna opaska z dużymi możliwościami

Więcej...

Rapoo V210

Mała, sprytna mysz dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Zostało nam tylko 1000 lat na Ziemi

Stephen Hawking

Znany fizyk teoretyk, Stephen Hawking, podczas jednego ze swoich ostatnich wykładów na Uniwersytecie w Oxfordzie przestrzegł, że ludzkość musi znaleźć (i to szybko) nowe miejsce do życia. Według niego, pozostało nam już "tylko" 1.000 lat na Ziemi.

Hawking przewiduje, że w ciągu najbliższych stu lat doprowadzimy do poważnej katastrofy, która zmieni oblicze naszej planety. A kolejne lat pogłębią zmiany i doprowadzą do kolejnych katastrof. Według niego powinniśmy przyspieszyć swoje badania kosmosu, tak by ludzkość mogła w przyszłości przenieść się na inne, zdatne do życia planety. Czy to oznacza, że naszych potomków czeka nas globalny exodus?
Hawking nie pierwszy raz ostrzega w ten sposób. O konieczności przyspieszenia badań i kolonizacji kosmosu wspominał już w 2010 i 2013 roku podczas wywiadu udzielongego Big Think oraz przemówienia w Cedars-Sinai Hospital. Wspominał wtedy, że rasa ludzka nie powinna "mieć wszystkich jajek w jednym koszyku". Wyraził wtedy nadzieję, że zdołamy uniknąć upuszczenia kosza, przed jego przeciążeniem.
W Wikipedii możecie znaleźć informacje, że Stephen Hawking to brytyjski astrofizyk, kosmolog i fizyk teoretyk, który zajmował się głównie czarnymi dziurami i fizyką kwantową. Opracował m.in. teoretyczny dowód na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie, znane dziś jako promieniowanie Hawkinga (lub Bekensteina–Hawkinga). Został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego oraz Order of the Companions of Honour. Jest członkiem Royal Society oraz Royal Society for the encouragement of Arts, Manufactures & Commerce. Jest też członkiem honorowym Royal Society of Arts, dożywotnim członkiem Papieskiej Akademii Nauk, a w 2009 został odznaczony Medalem Wolności, najwyższym odznaczeniem cywilnym USA. Jego publiczne wystąpienia i książki popularnonaukowe, w których omawia współczesną kosmologię i własne odkrycia, uczyniły z niego akademicką sławę. "Krótka historia czasu" znajdowała się na liście bestsellerów British Sunday Times przez rekordowy okres 237 tygodni. Obecnie jest zaangażowany w projekty, które pozwolą ludziom skolonizować inne planety.
Dobrze wiedzieć, że najtęższe umysły myślą o naszej przyszłości. Czy faktycznie jednak mamy przed sobą tylko 1000 lat? Przypomina mi się tu wizja, jaką roztoczył Dan Brown w swoim Inferno. Poprzez bohatera swojej powieści przedstawił tezę, że wzrost naszej populacji, która bardzo szybko się rozrasta, spowoduje, że po prostu zadepczemy naszą planetę, nie mówiąc już o zużyciu wszystkich zasobów naturalnych, jakimi dysponuje nasza planeta.
Nie jest miło wiedzieć, że czeka nas cos złego, prawda? Może więc tym razem ktoś, gdzieś, przewidzi coś fajnego?

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube