Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Apple wstrzymuje produkcję routerów

Router Apple

Nadchodzi historyczna chwila. Apple rezygnuje z działu rozwoju sieci bezprzewodowej i produkcji routerów WiFi. Takie informacje pojawiły się dziś w sieci. Pracownicy tego działu maja zasilić szeregi innych zespołów m.in. tego, który zajmuje się rozwojem Apple TV.

A dlaczego jest to historyczna chwila? Dlatego, że Apple było jedną z pierwszych (jeśli nie pierwszą) firmą, która popularyzowała WiFi. To Steve Jobs pokazał, że do serfowania po Internecie nie potrzeba kabelka. To Apple pokazał jak można przesyłać dźwięk za pośrednictwem WiFi (przez AirPort Expres) oraz jak robić w pełni zintegrowane kopie bezpieczeństwa w sieci (Time Capsule). Był czas, gdy zespół sieciowy Apple miał kluczowe znaczenie w rozpowszechnianiu WiFi - to oni stworzyli stację bazową AirPort...
Można wymieniać wiele zasług tego zespołu, ale cóż... firmy się rozwijają i stawiają na specjalizację. Rozwiązanie zespołu wynika z chęci skupienia się firmy na tych urządzeniach, które przynoszą jej największy dochód. A od 2013 roku, firma nie wprowadziła na rynek żadnego nowego routera, nie ma więc żadnego czarnego konia, który ciągnąłby ten wózek. Z drugiej strony trudno się dziwić, ponieważ rynek zaroił sie od producentów oferujących różnego rodzaju urządzenia sieciowe. Na tak pełnym rynku trudno wybić się z czymś nowym, czymś co zaskoczyłoby użytkowników. Każdy chce spełniać dziś najnowszy standard 802.11ad, co tak naprawdę nie jest trudne. Tworzenie chmur czy przesyłanie dźwięku na odległość, również nie jest już wiedzą tajemną. Wydaje się więc, że decyzja podjęta przez Apple, jest słuszna.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube