foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
foto1
Kolejna recenzja - TP-Link Archer AX55
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48


Kamera Havit HD Pro Webcam

Prosta kamera przydatna w czasie lekcji online.

Więcej

Monitor Acer Nitro

Monitor dla graczy z mocno intensywnymi kolorami.

Więcej

Zestaw NATEC Hi, I’m Octopus!

Klawiatura i mysz o wdzięcznej nazwie i solidnym wykonaniu.

Więcej

Genesis Helium 300 BT

Klimatyczne głośniki z podświetleniem RGB.

Więcej

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Pancerz Limpid Armor z HoloLens przy hełmie

Zamiarem projektantów HoloLens było zaprojektowanie urządzenia, które mogłoby być wykorzystywane przez projektantów różnych urządzeń, architektów i oczywiście graczy. Czy jednak spodziewali się, że akcesorium to będą chcieli wykorzystać wojskowi?

Faktem jest, że żołnierz by być skutecznym na polu bitwy musi wiedzieć co się wokół niego dzieje. Większość nie ma z tym problemu, ale co ma zrobić zamknięta w metalowej puszcze załoga czołgu? Może skorzystać z zamontowanych na zewnątrz kamer i obserwować otoczenie na monitorze. To wciąż jednak ma ograniczenia, dlatego generałowie armii ukraińskiej postanowili sprawdzić możliwość wykorzystania takich akcesoriów jak HoloLens, które zamocowane na kasku pozwalają obserwować świat poprzez obrót głowy.
Hełm wyposażono w Circular Review System (CRS) czyli właśnie HoloLens zintegrowane z przednią częścią hełmu. System zbiera obrazy z kamer zewnętrznych pojazdu i skleja je ze sobą tworząc tzw. Mixed Reality - widok w pełnym zakresie 360 stopni - pozwalając czołgiście obserwować świat tak, jakby był na zewnątrz czołgu. Widok generowany przez HoloLens wzbogacono o widmo podczerwone, dodatkowo można kolorami oznaczyć jednostki przyjazne i wrogie.
Pancerz Limpid Armor, w skład którego wchodzi opisany wyżej kask zaprezentowano w połowie października na targach w Kijowie. Na razie jeszcze rozwiązanie nie zostało przetestowane w warunkach bojowych na poligonie, ale generałowie Ukraińscy już wyrazili zainteresowanie wykorzystaniem tej technologii. Być może więc już niedługo w zapalnym regionie Półwyspu Krymskiego pojawią się jednostki czołgowe, których załogi będą wyposażone w kaski z zintegrowanym HoloLens.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube