Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Profesjonalne kontrolery gamingowe do PS4

Profesjonalne kontrolery do PS4

Każdy gracz chce być PRO. Obojętnie czy gra na konsoli czy na komputerze, chce dysponować sprzętem godnym zawodowców, a nie ukrywajmy, taki sprzęt jest przede wszystkim przygotowywany dla graczy komputerowych. Jednak producenci konsol nie chcą pozostawać w tyle, dlatego przygotowali serię akcesoriów, które pozycjonują właśnie jako profesjonalne. Najpierw zrobił to Microsoft proponując gamepada Elite, a teraz zrobiło to również Sony.

Do tej pory posiadacze PlayStation 4 mogli korzystać z kontrolera nie zmienianego od 2013 roku. Teraz zamiast go modyfikować, wspólnie z Razer i Nacon pracuje nad czymś nowym. Wynika to z faktu, że sport gamingowy dawno już wyszedł poza zwykła transmisję bitową. Nowy, projektowany kontroler nazwano Raiju (Grzmot Bestii), ma wbudowany szybciej strzelający przycisk, dwa dodatkowe odpinane przyciski, przycisk do mapowania dwóch niestandardowych profili, zdejmowane wierzchołki drążków analogowych i łączność przewodową przy pomocy podłączanego przewodu USB. Projektanci umieści też w kontrolerze panel sterujący. Wizualnie, nowy kontroler do PS4 jest podobny do kontrolera Xbox-a, tyle że ma dołączony kontroler do sterowania dźwiękiem w podłączonych do kontrolera słuchawkach.
Jak wspomniałem, Sony pracuje nad nowym kontrolerem z Razer-em i Nacon. Model przygotowany przez tę ostatnią firmę jest bardzo podobny, jest jednak lżejszy. Również ma cztery przyciski sterujące profilami i kolejne cztery umieszczone koło Stick-a. Lewy drążek analogowy oraz d-pad zostały zastąpione elementami sterującymi podobnymi do tych, które zastosowano w Xbox-ie. Inną różnicą jest to, że drążki mają amplitudę wychyleń 46 stopni. Projektant zapewnia też, że ich obsługa została wzbogacona o innowacyjne oprogramowanie zwiększające dokładność ruchu i osiągnięć w e-sporcie. Podobnie jak model Raiju, i ten model jest modelem przewodowym.
Można się zastanawiać czemu projektanci zdecydowali się na budowę kontrolerów przewodowych. Kiedy jednak zastanowimy się nad tym głębiej i zauważymy ile urządzeń bezprzewodowych, komunikujących się za pośrednictwem fal radiowych, jest wokół nas, i weźmiemy pod uwagę, że te kontrolery mają być profesjonalnym akcesoriem, w którym każde opóźnienie sygnału może zaważyć o zwycięstwie lub przegranej... Kto zdecyduje się na komunikację bezprzewodową w profesjonalnym meczu e-sportowym?
Analitycy, którzy mieli okazję przyjrzeć się obu modelom mają jedno zastrzeżenie - żywotność baterii. Raczej nie dorównują pod tym kątem DualShock 4.
Na razie nie podano ceny tych kontrolerów, na pewno jednak nie będą tanie. Mają być dostępne w Europie jeszcze w tym roku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube