Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Jak zostać certyfikowanym hakerem

Anonymouse

Słowo haker bardzo często kojarzy się z cyberprzestępcą, który włamuje się do sieci różnych firm, by wykraść dane. Jednak wielu takich sieciowych specjalistów współpracuje z policją i innymi służbami czy organizacjami stojącymi na straży prawa. Ponieważ praktycznie żadna firma nie może dziś funkcjonować bez dostępu do sieci, która bez odpowiednich zabezpieczeń pozwoli na nieautoryzowany dostęp do chronionych danych. Hakerzy stają się więc pożądanymi fachowcami od zabezpieczeń.

Ponieważ specjalista od łamania zabezpieczeń w sieci jest coraz bardziej pożądanym pracownikiem w wielu firmach, powołano organizację, której zadaniem jest dbać o to, by tacy specjaliści byli odpowiednio wykształceni, również pod kątem etyki. Przygotowano kurs - Computer Hacker Professional Certification Package - po ukończeniu którego można zdobyć certyfikat potwierdzający odpowiednie umiejętności. Oczywiście za kurs trzeba zapłacić, ale co to jest 59 dolarów za coś co otworzy furtkę do wielu firm. Chętni powinni się pospieszyć z zapisami, normalnie kurs ten kosztuje 1.499 dolarów (a przynajmniej taką cenę podają jego autorzy na swojej stronie).
Za powyższą kwotę, uczestnicy dostaną 60 godzin szkolenia na różne tematy związane z ochroną sieci. Dowiedzą się nie tylko jak wzmocnić zabezpieczenia sieci, ale również jak włamać się do niej poprzez zidentyfikowanie luk systemowych. W programie szkolenia znalazło się również miejsce na aspekt prawny - jak zebrać i zabezpieczyć dowody przeciwko cyberprzestępcy, by sąd uznał je za ważne.

Wspomniane szkolenie pozwoli na zdobycie certyfikatów:

  • Certified Ethical Hacker (CEH)
  • Computer Hacking Forensic Investigator (CHFI)
  • Certified Information Security Manager (CISM)
  • Certified Information Systems Auditor (CISA)
  • Certified Information Security Systems Pro (CISSP)

Oczywiście uczestnicy kursu muszą mieć pewną wiedzę na temat sieci i jej zabezpieczeń.
Już niedługo pojawią się więc zapewne informacje na profilach pokroju LinkdIn - certyfikowany haker. I chyba jest to dobry pomysł, by znormalizować i uregulować to, czym zajmuje się wielu pracowników policji i kilku dużych organizacji.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube