ADATA HD710 Pro

Wytrzymały dysk dla mobilnych

Więcej...

Logitech Z200 Stereo Speakers

Eleganckie głośniki do komputera

Więcej...

ADATA SD600

Dysk kieszonkowy

Więcej...

Cooler Master Masterkeys Pro S

Klawiatura dla prawdziwych graczy

Więcej...

E’NOD Waveport

Słuchawki dla aktywnych

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

AVM na targach IFA 2013

Realizując ideę “Kompleksowej sieci domowej”, AVM - niemieccy specjaliści w dziedzinie telekomunikacji - prezentują w czasie berlińskich targów IFA 2013 nowe produkty i funkcjonalności.

Nowy telefon DECT FRITZ!Fon C4 łączy w sobie niezrównaną jakość dźwięku HD, wysoką jakość wykonania i prostą obsługę. Lista nowych funkcji aparatu FRITZ!Fon zawiera również elementy inteligentnego domu, jak np. zarządzanie inteligentnymi gniazdkami elektrycznymi AVM czy odtwarzanie muzyki. Swą premierę będzie miał również wzmacniacz Wi-Fi FRITZ!WLAN Repeater 450E, który pozwala z dziecinną łatwością zwiększyć zasięg istniejącej sieci bezprzewodowej w standardzie N i rozwinąć w niej prędkość 450 Mbit/s. Nowy FRITZ!WLAN Stick AC 430 jest najnowszym członkiem rodziny produktów AVM WLAN Stick czyli kart bezprzewodowych, obsługującym nadchodzący standard AC. Nowe, atrakcyjne cenowo urządzenie PLC - FRITZ!Powerline 540 umożliwia wyprowadzenie sieci bezprzewodowej o przepustowości 300 Mbit/s z dowolnego gniazdka elektrycznego. AVM prezentuje również po raz pierwszy FRITZ!WLAN Repeater DVB-C, który umożliwia bezprzewodową dystrybucję sygnału telewizji kablowej w całej sieci domowej. Oznacza to, że tablety i inne urządzenia będą mogły odbierać sygnał telewizyjny niezależnie od linii DSL, czy innych szerokopasmowych łączy internetowych. Kolejną atrakcją targową jest nowa aplikacja FRITZ!App DSL LTE Hybrid służąca do zwiększania wydajności linii DSL za pomocą smartfonu obsługującego LTE. Nowe oprogramowanie FRITZ!App bezprzewodowo łączy telefon z routerem FRITZ!Box, który zespala linię DSL i łącze LTE, udostępniając superszybkie połączenie szerokopasmowe. Wszystkie innowacje AVM przygotowane na targi można przetestować na żywo w czasie IFA (6 - 11 września) na stanowisku 108 w hali 17.

FRITZ!Fon C4: wygodny i wszechstronny
Nowy, bezprzewodowy i komfortowy, aparat FRITZ!Fon C4 łączy w sobie bogatą paletę funkcjonalności z atrakcyjnym wzornictwem. FRITZ!Fon obsługuje telefonię HD i posiada system głośnomówiący z dwukierunkową transmisją (full-duplex); w połączeniu z routerem FRITZ!Box aparat FRITZ!Fon C4 oferuje dostęp do wielu automatycznych sekretarek i list kontaktów, z uwzględnieniem również tych internetowych. Kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, podświetlana klawiatura i stereofoniczne gniazdo słuchawkowe zapewniają maksymalny komfort w czasie rozmowy telefonicznej i słuchania muzyki. Innymi ciekawymi funkcjami jest możliwość odbioru radia internetowego, podcastów, kanałów RSS czy dostęp do poczty elektronicznej. Wbudowany odtwarzacz multimediów pozwala łatwo słuchać muzyki zapisanej w routerze FRITZ!Box lub innych serwerach mediów obsługujących standard UPnP. W telefonie FRITZ!Fon C4 zaimplementowano również obsługę funkcji Smart Home, dzięki której z poziomu menu aparatu można łatwo zarządzać inteligentnymi gniazdkami elektrycznymi AVM. Tak, jak we wszystkich telefonach DECT marki AVM, każde połączenie jest standardowo szyfrowane. W trybie DECT Eco Mode w stanie czuwania transmisja radiowa DECT może być zupełnie wyłączona zarówno w stacji bazowej jak i w słuchawkach. Aktualizacje oprogramowania zapewniające nowe funkcje realizowane są za naciśnięciem przycisku.

Nowy FRITZ!WLAN Repeater 450E – większy zasięg sieci bezprzewodowej
FRITZ!WLAN Repeater 450E pozwala zwiększyć zasięg sieci bezprzewodowej za naciśnięciem jednego przycisku. Dzięki wbudowanemu, gigabitowemu portowi LAN, urządzenia sieciowe nieobsługujące połączeń bezprzewodowych, mogą stać się częścią domowej sieci. Kompaktowa obudowa urządzenia pozwala podłączyć je gdziekolwiek, bez większych problemów. Urządzenie wykorzystuje radiową technologię N (2.4 GHz) o przepustowości do 450 Mbit/s zapewniając jednocześnie kompatybilność ze starszymi ze standardami 11 g oraz b. Dzięki obsłudze mechanizmu MIMO (Multiple Input Multiple Output) z zastosowaniem 3 niezależnych anten, repeater zapewnia maksymalną przepustowość i zasięg. Wzmacniacz sygnału FRITZ!WLAN Repeater zabezpiecza połączenia przed włamaniami przez zastosowanie szyfrowania i algorytmu WPA2 (802.11i).

FRTZ!WLAN Stick AC 430 – nowy standard AC dla twojej sieci domowej
Nowa karta bezprzewodowa FRITZ!WLAN Stick AC 430 jest najnowszym członkiem rodziny produktów bezprzewodowych AVM WLAN Stick obsługującym nadchodzący standard AC. Przepustowość rzędu 433 Mbit/s, kompaktowa obudowa, niezwykle prosta instalacja i bezpieczne szyfrowanie WPA2 pozwalają na
beztroskie surfowanie z wykorzystaniem bezprzewodowej sieci za pomocą notebooka, netbooka lub peceta. Nowy WLAN Stick jest idealnym uzupełnieniem modeli FRITZ!Box obsługujących technologię Wireless AC. Urządzenie może pracować w pasmach 2.4 GHz oraz 5 GHz i jest kompatybilne ze starszymi technologiami bezprzewodowymi 11b/g/n. Dzięki unikalnej technologii AVM o nazwie Stick & Surf przy połączeniu z routerem FRITZ!Box, połączenie sieci bezprzewodowej jest zestawiane bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia na poziomie komputera.

FRITZ!Powerline 540E: Sieć bezprzewodowa z gniazdka elektrycznego
Nowe urządzenie PLC firmy AVM – FRITZ!Powerline 540E integruje technologię przesyłu danych przez sieć elektryczną, bezprzewodową sieć w standardzie N oraz dwa porty LAN oferując jednocześnie atrakcyjną cenę.
Dzięki FRITZ!Powerline 540E , sieć bezprzewodowa N staje się dostępna w miejscach, gdzie nie ma zasięgu radiowego Wi-Fi. Koncepcja produktu 540E zakłada, że dane są przesyłane poprzez sieć elektryczną do odległych części domu, a stamtąd rozchodzą się za pośrednictwem bezprzewodowej sieci (802.11 n ) do tabletów, drukarki, sprzętu grającego, telewizora lub sieciowego magazynu danych (NAS). Aby zrealizować tę funkcjonalność FRITZ!Powerline 540E wykorzystuje zaawansowaną technologię przesyłu danych siecią elektryczną oferującą przepustowość 500 Mbit/s i sieć bezprzewodową w standardzie N z techniką 2x2 MIMO. Dwie anteny zapewniają znacznie wyższą przepustowość - do 300 Mbit/s - oraz większy zasięg. Dwa porty LAN (100 Mbit/s) dla urządzeń sieciowych zapewniają szybkie połączenie z Internetem oraz oszczędne wykorzystanie energii elektrycznej. Ustawienia fabryczne przewidują indywidualne szyfrowanie zarówno transmisji w sieci energetycznej jak i w radiowej.

FRITZ!WLAN Repeater DVB-C – telewizja w całym domu
Swoją premierę będzie miał również nowy FRITZ!WLAN Repeater DVB-C umożliwiający bezprzewodową dystrybucję sygnału kablowej telewizji cyfrowej w całej domowej sieci. Oznacza to, że smartfony, notebooki i inne urządzenia będą mogły odbierać sygnał telewizyjny niezależnie od linii DSL czy innych szerokopasmowych łączy internetowych. Sygnał DVB-C z gniazda kablowego jest przesyłany w sieci domowej. Odbierane mogą być darmowe, cyfrowe kanały telewizyjne także w jakości HD. Dostępne są także przewodniki po programach, telegazeta, dodatkowe kanały fonii i napisy. Implementacja technologii multicast sprawia, że wiele urządzeń może odbierać sygnał TV jednocześnie. Transmisja odbywa się w formacie MPEG z zachowaniem oryginalnej jakości. Technologia przesyłu danych jest kompatybilna ze standardem SAT-IP (Cenelec prEN 50585). W przypadku tabletów czy smartfonów możliwe jest wykorzystanie aplikacji typu VLC, MXPlayer i GoodPlayer.

Aplikacja FRITZ!App DSL LTE Hybrid: zwiększ prędkość swojego łącza internetowego
Teraz każdy, kto posiada nowoczesny smartfon obsługujący technologię LTE oraz szybkie połączenie bezprzewodowe w standardzie N lub AC, może wykorzystać aplikację FRITZ!App DSL LTE Hybrid do przyspieszenia swojego dostępu do Internetu przez linię DSL. Nowy program FRITZ!App łączy smartfona z routerem FRITZ!Box za pomocą bezprzewodowej sieci i umożliwia sprzężenie połączenia DSL i LTE w jedno łącze. Przepustowość można sumować zgodnie z wymaganiami przekształcając wolniejszą linię DSL w szerokopasmowe, internetowe łącze DSL/LTE. Inteligentne zarządzanie różnego rodzaju połączeniami spoczywa na routerze FRITZ!Box. Oprócz zwiększenia wydajności w domowej sieci, aplikacja FRITZ!App może być wykorzystana do chwilowego przyspieszenia połączenia mobilnego w innych sieciach. Graficzna prezentacja jakości połączeń LTE i WLAN pozwala na optymalny wybór miejsca dla lokalizacji smartfona.

Komentarze zostały wyłączone

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube