uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Rollercoaster lekiem na kamienie nerkowe

Rollercoaster

Ten kto miał do czynienia z kamieniami nerkowymi wie, że to nic przyjemnego. Wie też, że nie ma na to tak naprawdę lekarstwa. Są jednak różne metody radzenia sobie z kamieniami w nerkach. Jedną z nich jest zaproponowana ostatnio przez naukowców z Michigan State University's College of Osteopathic Medicine jazda na rollercoasterze. Ciekawy pomysł prawda?

Autor badania, David Wartinger wspólnie z Marciem Mitchell, przeanalizowali doświadczenia jednego z pacjentów, który twierdził, że przejażdżki rollercoasterem pozbawiły go kamieni w nerkach. Trzy przejażdżki na Disney Big Thunder Mountain Railroad uratowały go od bólu przy pozbywaniu się trzech kamieni.
O ile doświadczenia pacjenta były zupełnie przypadkowe, o tyle Wartinger i Mitchell postanowili przetestować tę tezę jak najbardziej naukowo. Zbudowali silikonowy model 3D nerki, napełnili go moczem i wrzucili do środka trzy kamienie nerkowe. Następnie wybrali się na przejażdżkę rollercoasterem. Trzymając sztuczną nerkę w plecaku przejechali się nim 20 razy. Na tej podstawie zbudowali swoje twierdzenie, że jazda na umiarkowanej intensywności rolercasterze może pozbawić niektórych pacjentów małych kamieni nerkowych. W swoich badaniach poszli dalej i zaczęli badać przepływ płynów w nerkach w zależności od przeciążenia. Wyliczyli (i sprawdzili), że szansa poruszenia, a tym samym usunięcia, kamieni wynosi 16,67% jeśli siedzi się z przodu i 63,89% jeśli siedzi się z tyłu. Z drugiej strony, jeśli kamienie są zbyt małe lub zbyt duże w stosunku do przeciążenia jakiemu jest poddawany pacjent, kamienie się nie poruszą.
Oczywiście jazda na rollercoasterze nie gwarantuje pozbycia się kamieni nerkowych, ale mogą być uzupełnieniem standardowej terapii. Na pewno jest to tańsze dla służby zdrowia, no i nie trzeba czekać w nieskończoność do specjalisty.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube